Jak zablokować numer telefonu przez internet

Obecnie operatorami telefonii komórkowej dopuszcza się swoim abonentom tymczasowo zablokować swoje pokoje na własne życzenie. Można to zrobić na różne sposoby, jednym z nich jest blokada karty sim przez internet.

Jak zablokować numer telefonu przez internet

Instrukcja

1
Przejdź do oficjalnej strony internetowej swojego operatora komórkowego i znajdź specjalny serwis, który pozwala na zarządzanie usługami za pośrednictwem internetu. U operatora sieci komórkowej „MTS” nazywa się „Internet-Asystent”, u „Beeline” – „Mój Beeline”, u „Megafon” – „Usługi serwisowe”. Następnie otrzymasz hasło do konta osobistego w jeden z następujących sposobów, w zależności od swojego operatora komórkowego.
2
Jeśli jesteś abonentem „MTS”, wpisz w telefonie komórkowym polecenie: *111*25# i naciśnij klawisz obietnicy połączenia lub zadzwoń pod bezpłatny numer 1115. Następnie wymyśl hasło składające się z 4 do 7 znaków.
3
Jeśli jesteś abonentem operatora komórkowego „Beeline”, wpisz w telefonie komórkowym polecenie:*110*9# i naciśnij klawisz obietnicy połączenia. W ciągu kilku minut otrzymasz wiadomość sms zawierającą hasło, aby się zalogować.
4
Jeśli jesteś abonentem „Megafon”, wpisz w telefonie komórkowym polecenie: *105*00# i naciśnij klawisz obietnicy połączenia. Następnie czekaj na wiadomość sms z hasłem.
5
Zaloguj się do serwisu internetowego, gdzie w polu „Login” wpisz 10-cyfrowy numer telefonu komórkowego, a w polu „Hasło” wpisz wybrane przez użytkownika lub odebrane w wiadomości sms symbole.
6
Po zalogowaniu się do gabinetu, kliknij na opcję „Blokowanie numeru”, a następnie „Dobrowolna blokada”. Dalej postępuj zgodnie z instrukcjami systemu.
7
Twój numer zostanie zablokowany, dopóki nie żadna jego odblokowanie. Nie zapominajcie, że w każdym operatorem telefonii komórkowej ustawia maksymalny czas bezczynności pokoje. Po upływie tego czasu, zazwyczaj zablokowany numer jest przekazywany innej osobie, dlatego przed tym jak zablokować numer, koniecznie zastanów się dobrze, czy warto w ogóle to robić.
Należy zwrócić uwagę
Operatorami telefonii komórkowej, za dobrowolne blokadę numeru telefonu, z reguły pobierana jest jednorazowa opłata.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.