Jak zablokować kartę Visa

Karta płatnicza Visa jest bardzo popularny w Rosji. To pozwala płacić za usługi i zakupy na całym świecie. Ale nie patrząc na wielkie korzyści w jej obsłudze, karta Visa też mogą być utracone, skradzione lub pozostawione w automacie. W takich przypadkach trzeba w jak najkrótszym czasie zablokować ją, aby uniknąć niepotrzebnych problemów. Na przykład, wycieku środków pieniężnych.

Jak zablokować kartę Visa

Trzeba

  • – telefon komórkowy;
  • – połączona z telefonem komórkowym, usługa „Mobilny bank”;
  • – komputer z dostępem do internetu.

Instrukcja

1
Aby zablokować kartę Visa, trzeba zadzwonić do banku, który wydał kartę, wyjaśnić problem i znaleźć numer do pomocy. Według niego należy zadzwonić do operatora i poprosić o zablokowanie karty. Operator, aby na pewno zidentyfikować właściciela, może poprosić podać imię, nazwisko, imię, dane paszportowe i słowo-hasło, które właściciel wskazywał przy odbiorze karty.
2
Jeśli karta Visa jest połączony z usługą Mobilny bank, należy wysłać wiadomość z numerem telefonu, podpięte do tej usługi, na numer 900. W nim należy napisać: BLOKIROVKA ***** 0. Gdzie ***** – pięć ostatnich cyfr numeru karty, a 0 – kod blokady, wskazujący na to, że karta została zgubiona. Można wybrać inną przyczynę blokady: 0 – karta zostanie zgubiona, 1 – karta skradziona, 2 – mapa pozostawiona w bankomacie, 3 – inne. Po tym бридет odpowiedzi na wiadomość z kodem, który należy wysłać również na numer 900 w ciągu 5 minut. Słowo „BLOKIROVKA” można również pisać rosyjskimi literami, błędu nie będzie.
3
Karta Visa wydanej Sbierbank, zostanie zablokowane na dobę, jeśli trzy razy z rzędu zdobyć nieprawidłowe hasło w bankomacie. Przez 24 godziny będzie odblokowany automatycznie.
4
Zablokować kartę można przez internet i w „Sbierbank-Online” na stronie internetowej Banku. Ale do tego najpierw trzeba się dostać przez bankomat identyfikator użytkownika oraz tymczasowe hasło. Oczywiście, to jest możliwe tylko w przypadku karty. Następnie trzeba wejść na stronę, wpisać hasło i korzystać z usługi „Blokada karty”.
5
W przypadku braku karty uzyskać hasło do „Sbierbank-Online” można ponownie w przypadku usługi Mobilny bank”. W tym celu należy wysłać sms na numer 900 ze słowem „PAROL” lub „HASŁO”. Jeżeli numer telefonu przypisano kilka kart, do tego słowa przez spację trzeba dodać 5 ostatnich cyfr tej karty, którą chcesz zablokować. Identyfikator użytkownika w tym przypadku, można dowiedzieć się telefonicznie w call center.
Należy zwrócić uwagę
W treści wiadomości „BLOKIROVKA ***** 0” słowo, numer karty i kod blokady są oddzielone spacją lub znakiem „-„.

logo
Article Categories:
Online zakupy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *