Jak wysłać przelew przez pocztę

Nie wszystkim wiadomo, że przelewy można wysyłać nie tylko przez banki. Poczta polska oferuje również takie usługi. Ale do tego, aby zrobić przelew, trzeba wiedzieć, co jest potrzebne i ile to będzie kosztować.

Jak wysłać przelew przez pocztę

Trzeba

  • – pieniądze do przelewu i płatności za usługi;
  • – paszport;
  • – nazwisko i adres osoby, do kogo są przeznaczone pieniądze.

Instrukcja

1
Wybierz ten rodzaj przekazu pieniężnego, który odpowiada ci najbardziej. Poczta polska oferuje kilka rodzajów takich usług, które różnią się kosztów i szybkości dostawy. System „КиберДеньги” działa na terenie Rosji i byłych państw członkowskich, zobacz tłumaczenie można w dowolnym urzędzie pocztowym. Cena usługi zależy od ilości i kraju, do którego wysyłasz pieniądze: w Rosji – do 5%, w innych krajach – do 7% od kwoty przelewu. Dodatkowo pobierana jest opłata stała od 25 zł (dane za 2012 rok).
2
Można również zrobić przekazywanie za pośrednictwem Western Union. System ten jest reprezentowany we wszystkich urzędach pocztowych. Koszt wysłania pieniędzy w takim systemie wyżej, ale ma swoje zalety – pieniądze przychodzą w ciągu kilku godzin, można je wysyłać praktycznie na całym świecie.
3
Decydując się, jak chcesz wysłać kwotę, przyjdź do urzędu pocztowego z paszportem. Wypełnij specjalny formularz przelewu, w którym należy podać swoje nazwisko, imię i nazwisko, adres, numer paszportu, kwotę i cel tłumaczenia, współrzędne odbiorcy – imię i nazwisko oraz adres. Podczas wysyłania Western Union wystarczy podać kraj i miasto, w którym człowiek żyje. Sprawdź, czy tej informacji.
4
Wyślij formularz i pieniądze pracownikowi-mail. Od niego dostaniesz papier o tym, że tłumaczenie było zrobione. W szeregu przypadków na niej zostanie podany specjalny weryfikacyjny aude, który musisz poinformować adresata. Bez niego otrzymania pieniędzy będzie niemożliwe. Również ostrzec osoby, do której chcesz wysłać go pieniądze, że może je uzyskać tylko z paszportem.
Należy zwrócić uwagę
Przed wizytą na najbliższą pocztę sprawdź na stronie poczty, jakie usługi płatnicze bezpośrednio tam są.

Porada
Jeśli jest taka możliwość, niech nie kilka drobnych kwot, a wszystkie pieniądze od razu. Im większa kwota do wysłania. Tym taniej to będzie kosztować w procentach.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *