Jak wysłać plik o wielkości 1 Gb

Konieczność wymiany plików o dużych rozmiarach występuje u użytkowników coraz częściej. Filmy, programy, zbiory utworów, archiwa dokumentów — to daleko nie pełna lista opcji, gdy rozmiar załącznika przekracza wielkości dopuszczalnych załączników do wiadomości e-mail. Istnieje kilka sposobów, aby wysyłać i otrzymywać duże pliki.

Jak wysłać plik o wielkości 1 Gb

Trzeba

  • – komputer z podłączeniem do internetu;
  • – rejestracja w tym momencie;
  • – skrzynka pocztowa;
  • – programy, emule, edonkey;
  • – połączenie z Sendoid.

Instrukcja

1
Spójrz na maksymalny rozmiar załącznika do twojej skrzynki pocztowej. Należy pamiętać, że podczas przesyłania plików ponownie kodowany, więc ten rozmiar, należy zmniejszyć jeszcze o około jedną trzecią. Upewnij się, że e-maile takiej ilości może otrzymywać twój rozmówca. Aby to zrobić, wystarczy zajrzeć na jego serwer pocztowy.
2
Stwórz u siebie na komputerze folder i skopiuj tam plik. Otwórz folder Total Commander. Przejdź do treści przejdź do menu „Plik” i znajdź tam funkcji „Podziel”. Lewym klawiszem myszy wywołaj okno i wprowadź odpowiednią liczbę części. Określ katalog, w którym chcesz umieścić „rozbity” plik.
3
Program sam пронумерует fragmenty. Przesyłaj zawartość folderu na części, starając się zachować spokój. Zaletą tej metody jest to, że respondent otrzyma żądany mu plik w dowolnym czasie. Ale są też istotne wady. Czas na wysyłanie zajmie dość dużo. Ponadto, odbiorca musi umieć „sklejać” pliki.
4
Ratować ciebie i twojego odbiorcy może file hosting. Nawet jeśli usługa pozwala przesyłać pliki o rozmiarze mniejszym niż 1 Gb, trzeba podzielić plik źródłowy na znacznie mniejszej liczby części niż w przypadku przesyłki za pośrednictwem zwykłej skrzynki pocztowej. „Yandex”, na przykład, pozwala przesyłać pliki większe niż 1 Gb. Wymagana jest tylko rejestracja, która może być użyteczna dla innych celów. Na Openfile.ru można umieścić pliki do 900 Mb, ale bez rejestracji. Nie trzeba się zarejestrować i na Filedropper, który akceptuje plików do 5 Gb. Najbardziej popularny wymiennik — RapidSharе.
5
Następnie ściągamy plik w wymienniku. Jeśli to konieczne, ustaw hasło — większość serwisów zapewniają taką możliwość. Skopiuj link i wyślij go do swego adresata wiadomości e-mail, Skype itp.
6
Skorzystaj z takich programów, jak Emule lub Edonkey. Jeśli jedna z nich jest zainstalowany u ciebie i u twojego respondenta, wystarczy umieścić plik w tym samym folderze, w którym swoje „osły” normalnie pompuje filmy i muzykę. Odbiorcy przesłać link. Można dać tego, co chcesz przekazać, oryginalny tytuł, aby odbiorca sam znalazł przez wyszukiwarki. Co prawda, w tym przypadku plik może pobrać i ktoś inny. Zaletą tej metody jest to, że programy obsługują wznowienia. Poho;im metodą pozwala przekazać informacje i torrent-klient.
7
Skorzystaj z bezpośredniego szybkiego przesyłania plików. Taką możliwość stwarza Sendoid. Wyjdź na niego jednocześnie, należy z obu komputerów. Informacje przekazywane przez przeglądarkę. Wystarczy dać link do odbiorcy, i powinien zacząć plik natychmiast. W ten sposób dwie główne wady. Transmisja idzie w czasie rzeczywistym, i ten serwis, naturalnie, nie obsługuje się wznowienia. Ale wady są kompensowane przez prędkością.
Należy zwrócić uwagę
Na początku internetu, użytkownicy często przekazywali sobie nawzajem duże pliki za pomocą гипертерминала. Wraz ze wzrostem prędkości ta metoda prawie wyszedł z użycia. Tym nie mniej, istnieje i jest teraz.

Porada
Do przesyłania dużych plików jest bardzo przydatne połączenie ftp. Jeśli masz zainstalowany Total Commander. od razu znaleźć się odpowiedni napis w górnym menu. Pozostaje ci tylko zainstalować nowe połączenie i dać swoim rozmówcy link.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.