Jak wysłać paczkę do Kazachstanu

Zgodnie z więźniami umów o unii Celnej, wysyłanie towarów z Rosji do Kazachstanu odbywa się według uproszczonego schematu. Jednak niezależnie od tego, jaki środek transportu wybierzesz, będziesz musiał złożyć wszystkie dokumenty na ładunek.

Jak wysłać paczkę do Kazachstanu

Instrukcja

1
Należy ująć międzynarodowy kontrakt z partnerem biznesowym z Kazachstanu. W нем4 muszą być podane wszystkie warunki transakcji, w tym nazwy towarów, ich cena, ilości i terminy dostaw. Bez tego dokumentu transport ładunku przez granicę zabronione.
2
Jeśli zdecydujesz się przewieźć ładunek lotniczym lub kolejowym, złóż wniosek i wyobraź sobie, że pracownikom firmy transportowej, aby zawrzeć w planie przewozów. Określ rodzaj ładunku (w nomenklaturze towarów), warunki transportu i przechowywania, cel, przewidywane daty dostawy. Jeśli twój wniosek został zatwierdzony, można zawrzeć umowę z przewoźnikiem.
3
Jeśli planujesz wysłać towar transportem, należy najpierw podpisać umowę z firmą obsługującą przewozy, a dopiero potem ubiegać się o dostawę. Ponadto, konieczna i złożyć pełnomocnictwo do kierowcy pojazdu.
4
Wypełnij statystyczne formularza, niezbędne do kontroli nad przepływem towarów w obrębie Unii europejskiej. Pobierz formularz na stronie https://edata.customs.ru/stat lub uzyskać w oddziale służby celnej. Których możecie następnie zmienić ten dokument należy nie później niż 15 dni przed wysyłką.
5
Przygotuj towarowo-etykietę wysyłki w 3-ch egzemplarzach. Wprowadź nazwę organizacji oraz nazwę przewoźnika, rodzaj towaru, jego cenę, datę wyjazdu (numer lotu), rodzaj opakowania, ilość miejsc. W przypadku wysyłki transportem, wprowadź imię i NAZWISKO kierowcy.
6
W TTN powinny być informacje o грузополучателе i warunków wysyłki. Dołączyć do listu przewozowego dokumenty na ładunek, które będziesz musiał oddać przewoźnikowi (w tym i poświadczone kopie paszportów i certyfikatów na towary). Przygotuj fakturę, zwracając się w organy podatkowe i zapłać podatek VAT od kosztów przesyłki.
7
Należy powiadomić odbiorcę o terminie przybycia towarów i warunkach jego wysyłki. Należy przekazać firmie przewozowej, wszystkie dokumenty. Jeśli sam zamiar towarzyszyć ładunek, условьтесь o tym z pracownikami firmy transportowej jeszcze w czasie zawarcia umowy na dostawę.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.