Jak wyrwać ząb dziecka

Zęby mleczne zaczynają wypadać około piątego roku życia. Najpierw rozłożyć przednie zęby – górne i dolne siekacze. Dzieci zazwyczaj bardzo podoba. Cieszą się, że wkrótce staną się dorosłymi. Na wypadanie zębów trwa około tygodnia. Ktoś osłabia i выдергивает go samodzielnie, a komuś potrzebna jest pomoc rodziców.

Jak wyrwać ząb dziecka

Trzeba

  • – nitka;
  • – klamka;
  • – stomatologia.

Instrukcja

1
U niektórych dzieci jednocześnie wystąpi kilka zębów, a u innych to może potrwać lata. Jedne первоклашки mogą pochwalić się dwoma-trzema głównymi zębami, a zdarza się, że w osiem lat mleczne zęby zaczynają się chwiać. Wszystko kwestia indywidualna. Шатающиеся zęby sprawiają dziecku wiele niedogodności. Taki ząb trzeba usunąć, ale często dzieci nie mogą się zdecydować na to samodzielnie, boją się bólu i krwi.
2
Uspokój syna lub córkę. Powiedz, że zęby już stary, on na niczym się nie trzyma, tylko na cienkiej пленочке. Wystarczy jeden gwałtowny ruch i go nie będzie, można umieścić ząb w pudełko lub „dajcie nam”.
3
Jeśli dziecko nadal się boi, to poproś go, aby ci zaufać, bo jesteś dorosły i wiesz o wszystkim. Ty też masz zęby mleczne, a z pewnością również ruszały się i wypadały. Poproś malucha położyć się do ciebie na kolana, kładąc głowę i otworzyć usta. Mocno łapać ząb palcami. Gwałtownie pociągnij do siebie.
4
Słuchaj swojego dziecka. Jeśli on mówi, że go boli, wymaga, aby przestali, to przestańcie. W przeciwnym razie zawsze będzie się bać dentystów.
5
Spróbuj przywiązać nitkę wokół шатающегося zęba i pociągnąć za nią. Można również dołączyć tę nitkę do klamki i nagle zamknąć drzwi.
6
Skonsultuj się z lekarzem w dziecięcej przychodni stomatologicznej. Nowoczesne, prywatne kliniki, wyposażone we wszystkie niezbędne do tego, aby zrobić usuwanie i leczenie zębów możliwie bezbolesne.
7
W pobliżu foteli dentystycznych na wysokości oczu dzieci są ustawione monitory, na których pokazują bajki. Być może twoje dziecko nawet nie zauważy, że lekarz usunął mu шатающийся ząb, bo to jest sprawa dwóch sekund.
8
Teraz dentyści używają gaz rozweselający w prowadzeniu leczniczych manipulacji. Dziecko zakładają maskę na kilka sekund, przez którą wprowadzany jest specjalny skład. On ma działanie uspokajające działanie, hamuje uczucie strachu i bólu.
Porada
Nie próbuj niczego, jeśli dziecko boi się. Przyjdzie czas i ząb trząść sam. W każdym razie go wypchnie roota.

logo
Kategoria:
Zdrowie dziecka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.