Jak zbić gorączkę u dziecka, ząbkowanie

Ząbkowanie – ciągła w czasie proces, który wymaga dużych kosztów emocjonalnych. Niewielu mamy cieszyć się, że ich dzieci prawie nie cierpieli. Ślinotok, ból podrażnionych dziąseł, bezsenność – oprócz tego, dzieci mogą dręczyć jeszcze i wysoka temperatura.

Jak zbić gorączkę u dziecka, ząbkowanie

Instrukcja

1
Wzrost temperatury w okresie ząbkowania u dzieci – zjawisko częste. Jeśli temperatura subfebrilnaya – około 37оС, można spróbować zrobić domowymi sposobami. Nie кутайте dziecka, nie pozwól mu się przegrzewać, zdejmij jednorazowe pieluchy. Jeśli w pomieszczeniu jest wystarczająco ciepło, dajcie mu spokojnie. Jeśli masz małe dziecko – nie odmawiaj mu w piersi, gdy dziecko już pije wodę – stawiają go dużo. Można wycierać go letnią wodą, szczególnie zwracając uwagę складочкам pod pachami i w pachwinach. W żadnym wypadku nie обтирайте dziecka wódką, spirytusem lub octem, nawet rozwiedzionych – przepuszczalność skóry u dzieci jest bardzo wysoka, w najlepszym razie maluszek otrzyma podrażnienie skóry, w najgorszym zatrucie.
2
Jeśli temperatura nadal wzrasta i osiąga zagrażających wartości powyżej 38оС, nie obejdzie się bez interwencji farmakologicznej. Daj dziecku przeciwgorączkowe – paracetamol lub ibuprofen (Panadol, Nurofen, Bernard), jeśli jest to dozwolone waszym pediatrą. To musi być plac forma lekarstwo – syrop lub świece. Świece są bardziej odpowiednie dla najmłodszych i tych dzieci, u których może wystąpić reakcja alergiczna na smaki i dodatki smakowe, wchodzące w skład syropu.
3
Jeśli po zażyciu środka przeciwbólowego temperatura nie spada, jeśli utrzymuje się dłużej niż 3 dni – jest to powód do wizyty u lekarza. Temperaturę ząbkowanie ważne jest, aby nie pomylić z bardziej poważne choroby. Zadzwoń do pediatry, jeśli temperatura towarzyszy katar, kaszel, wymioty lub biegunka, jeśli wzrośnie powyżej 39оС lub uporczywie nie zmniejsza się, jeśli dziecko przez dłuższy czas mocno płacze.
4
Smarować podrażnione dziąsła specjalnym płacze i się denerwuje, tym dłużej będzie trzymać się temperatura. I, oczywiście, spokojnie sami. Ząbkowanie – trudny czas, ale i to minie.
logo
Kategoria:
Zdrowie dziecka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.