Jak wyrównać ząb bez szelek

Nierówne zęby i zgryz – problemy bardzo często. Najlepiej rozwiązywać te problemy w dzieciństwie lub w okresie dojrzewania, aż szczęka jeszcze nie w pełni się ukształtowała. Najbardziej popularnym sposobem rozwiązania tych problemów są szelki, jednak nie każde dziecko i nastolatek (i dorosły) gotowy rok lub dwa nosić na swoich zębach nie jest zbyt piękne żelaza. W tym artykule można dowiedzieć się o alternatywnych sposobach korekty zębów.

Jak wyrównać ząb bez szelek

Instrukcja

1
Jeśli u dziecka pojawił się nieprawidłowy zgryz, to spróbuj go naprawić bez użycia wkrętaka. Przede wszystkim, otrzymasz porady u lekarza ortodonty. Może on usunąć wszystkie niezbędne parametry (zrobić odlew), a następnie dla dziecka изготовят specjalne urządzenie, zwane трейнером. Trener – to jest urządzenie, które dziecko będzie nosić codziennie na określoną ilość czasu – najpierw na kilka minut, a następnie na kilka godzin, ewentualnie na noc. Z pomocą трейнеров można wyprostować zgryz i kilka wyrównać zęby.
2
Idź na konsultację do ortodonty, i, być może, on doradzi ci nosić specjalne płytki retencyjne. Są one również produkowane są w слепкам, indywidualnie dla każdego pacjenta. Ich zazwyczaj noszone na górną szczękę. Płyty skutecznie obszycie nie było zbyt silne zmiany zgryzu i krzywizny zębów. Płyty są znacznie tańsze, niż poprawianie zębów za pomocą klamer, poza tym znacznie wygodniej – bo płytę można usunąć w każdej chwili.
3
Jeszcze jeden sposób korekty zębów bez szelek, z których można skorzystać – to specjalne ochraniacze. Do budowy kapov z szczęki jest usuwany wycisk. Ochraniacze stanowią przezroczyste nakładki zakładane na zęby. Oprócz tego, że w каппах krzywizny zębów będzie zupełnie niewidoczna, dzięki specjalnej formie kapov na każdy ząb okazuje się szczególny nacisk, więc ząb stopniowo korygowane. Najpierw do budowy каппов z obu szczęk wykonywane są odlewy. Następnie produkowane są prawdziwe (tynk) i model 3D szczęki, zgodnie z którymi wykonywane są ochraniacze. Plusów u каппов wiele, ale główny minus to ich cena. Są one znacznie droższe nawet tych samych szelek i nie każdy budżet można wyciągnąć takie wydatki.
4
Możesz spróbować taki sposób korekty zębów, jak renowacja. To też jest bardzo kosztowna, a w tej cenie to będzie równa wartości implanty z z cermetali. Jednak taki zabieg zupełnie nie szkodzi zębom, polecana jest dla wszystkich bez wyjątku i pozwala w zaledwie jeden dzień poprawić wygląd zębów. Ponadto zęby w trakcie tej procedury, zwykle jeszcze i wybielają. Czyli za opłatą można uzyskać gładkie, piękne i zdrowe zęby w zaledwie jeden dzień.
Piękna i zdrowia twoich zębów!
Należy zwrócić uwagę
Poprawka zgryzu bez szelek – to ta droga, która szuka bardzo wielu ludzi, którzy chcą leczyć wady swojego zgryzu. Jeszcze stosunkowo niedawno korekcji zgryzu bez okularów nie było zbyt powszechne. Dziś ortodoncja oferuje już technik i technologii, a także szeroki wybór wymiennych ortodontycznych wzorów, aby naprawić zgryz bez szelek.

Porada
Metody leczenia bez nawiasów systemów nie są używane w leczeniu skomplikowanych wad zgryzu u młodzieży, a także u osób dorosłych. Kiedy зубочелюстная system powstał, to mieć wpływ na jej kształtowanie nie można, można tylko naprawić niektóre wady. Więc w zasadzie u dzieci stosowane są metody korekcji zgryzu bez okularów, tak jak w dzieciństwie wpływa na kształtowanie się układu zębowo-szczękowego w pełni sprawnie i stosunkowo szybko.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.