Jak wyprowadzić plamy od szminki

Do трудновыводимым plamy można zaliczyć plama od szminki. To jest zanieczyszczenie ma tkanki tłuszczowej podstawę, więc wyprać go w zwykły sposób, z reguły, nie można. Poradzić sobie z plamą od szminki pomogą środków folk.

Jak wyprowadzić plamy od szminki

Instrukcja

1
Przed rozpoczęciem wyjście spot, należy dokładnie przeczytać informacje na etykiecie odzieży. Następnie spróbuj usunąć zanieczyszczenia za pomocą odplamiacza, który nie zawiera chloru. Stosuje się go na испачканное miejsce i pozostaw na kilka minut. Następnie wyprać rzeczy w normalny sposób.
2
Jeśli plama od szminki nie отстиралось, należy użyć narzędzia do usuwania makijażu lub спиртосодержащим tonikiem do twarzy. Zwilż w jednym z tych środków wacik i delikatnie przetrzeć im zabrudzone miejsce, po czym wyprać ubrania испачканную.
3
Przygotuj papkę z sody oczyszczonej i soku z cytryny i nałóż ją na miejscu. Pozostawić na kilka minut, a następnie wyprać rzeczy w pralce. Jeśli plama отстиралось nie w pełni, zwilż go kwasem octowym lub ciepłym gliceryną i wypierz jeszcze raz.
4
Zalać plamę od szminki płynem do mycia naczyń, mydła w płynie lub szamponu. Delikatnie pocierać go szczoteczką do zębów. Następnie ustawić zabrudzone miejsce pod strumieniem zimnej wody, po czym prześlij rzeczy do pralki. Zamiast mydła w płynie można zetrzeć plamę twarde dziecięcym mydłem, pozostawić na 30-40 minut, a następnie wyprać w normalny sposób.
5
Spróbuj pozbyć się plamy z pomocą amoniaku. Nasącz nim wacik i stosuje się do miejsca, dopóki nie stanie się wilgotna. Wacików być kilka, tak jak na nich pozostają cząstki szminki z plamy. Następnie przetrzeć zabrudzenie czystym wacikiem i wyprać испачканную rzecz.
6
Ułożyć na podłożu papierowym ręcznikiem, ułożyć na zanieczyszczoną rzecz plamą w dół. Następnie zwilż wacik w alkoholu i stosuje się do miejsca, kilka razy zmieniając papier. Po tym, nie zapomnij, aby wyczyścić urządzenie. Plama od szminki można wyprowadzić tylko w zimnej wodzie.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.