Jak wyprowadzić plamy czarne na białym

Jak wyprowadzić czarna plama z białej tkaniny, zastanawiam się, chyba każdy „szczęściarz”, który posadził go na obrus, uroczysty strój, nową koszulę, tapicerkę mebli, itp. Uniwersalnego narzędzia, niestety, jeszcze nie wynaleziono. I wiele zależy od składu chemicznego samego miejsca, czasu jego trwania, rodzaju tkaniny.

Jak wyprowadzić plamy czarne na białym

Trzeba

  • – woda;
  • – środek, który usuwa plamy;
  • – szczotka;
  • – wacik.

Instrukcja

1
Zacznij od określenia „wieku” i pochodzenia plamy. Pamiętaj, że przed zanieczyszczeniem tym trudniej się pozbyć, czym jest „starszy”. Świeże plamy spróbuj застирать z pomocą gospodarczego mydła lub proszku do prania. Jeśli to nie pomoże, przejdź do innych, bardziej skutecznych metod. Zanim jednak używać żadnych silnie działający środek, który usuwa plamy, wypróbuj go na małym kawałku tkaniny. Jest to konieczne, aby upewnić się, że wybielacz nie zniszczy produkt z plamą do dziur.
2
Użyj szczotki do czyszczenia urządzeń z kurzu i brudu i zwilżyć wodą tkaniny wokół plamy. Zmniejszy to prawdopodobieństwo, że w pobliżu oczyszczonego fazy powstaje „aureola”.
3
Fragment tkanki, który należy przetworzyć, posypać pudrem w małej ilości (ma właściwości абсорбирования zanieczyszczenia), po czym użyj wacikiem zamoczonym w roztworze wybielacza. Następnie daj tkanki trochę suche, a następnie usuń skrobi za pomocą szczotki.
4
Aby usunąć bitumicznych czarnych plam stosować dezynfekcję narzędzie takie jak auto-czyszczących dla bitumicznych plam.
5
Plama, pozostały od farby do włosów, spróbuj usunąć za pomocą roztworu гидросульфита (użyj proporcji: 1 łyżeczka na szklankę wody) lub amoniaku i nadtlenku wodoru. Roztwór podgrzać do 60°, a następnie nasącz nim wacik i przetrzyj plamę w kierunku do środka od krawędzi. Następnie wypierz produkt w ciepłej wodzie z mydłem i dobrze spłukać. Nie należy czyścić raz plama z błota, najpierw daj mu wyschnąć, po czym wyczyścić za pomocą słabego roztworu boraksu. Następnie wytrzeć suchą szmatką.
6
Do usuwania wkładów plam należy użyć roztworu amoniaku i sody oczyszczonej (weź na szklankę wody 2 łyżeczki sody oczyszczonej i 1 łyżeczkę alkoholu) lub sok z cytryny (wacik nasączyć sokiem i dołączyć do miejsca. Następnie oczyszczone miejsce przemyć wodą i wytrzeć do sucha szmatką).
7
Do usuwania starych plam użyj podgrzana sok z cytryny, przy tym rzeczą, należy trzymać na patelni, w którym gotuje się woda. Ponadto, spróbuj usunąć plamę za pomocą roztwór soku z cytryny i wódkę (1:1), po czym miejsce, gdzie było na miejscu, wytrzeć ściereczką, wstępnie zwilżoną w roztworze (woda i trochę amoniaku).
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.