Jak wyprowadzić białe plamy na meblach

Główną wadą polerowanej mebli jest to, że na nim dobrze widoczne na różnorodne uszkodzenia, takie jak zadrapania lub białe plamy, pojawiającą się od gorących przedmiotów. Wszystko to, oczywiście, można rozwiązać, nadając pierwotny wygląd mebli.

Jak wyprowadzić białe plamy na meblach

Trzeba

  • – parafina;
  • – wosk coli;
  • – metalowa mineralna;
  • – czerwone wino;
  • – olej lniany;
  • – serwetka.

Instrukcja

1
Aby usunąć drobne rysy z polerowanej mebli, wymieszać w równych ilościach czerwone wino i oliwa z oliwek. Otrzymaną mieszaninę nałożyć na uszkodzone miejsca i pozostawić na jakiś czas, aby ciecz mogła pozostawić do wchłonięcia. Następnie za pomocą kolistych ruchów suchą i czystą szmatką wytrzeć przygotowane miejsce.
2
Podczas naprawy głębokich rys na meblach wymaga wypełniacz, w ramach którego działa materiał, którym malowane meble. Najpierw uż zadrapania alkoholem i osuszyć. Dalej farbę lub lakier delikatnie nanieść pędzlem, daj się wysuszyć, a następnie растушуйте. Ponadto, jako wypełniacz można użyć wosku różdżkę, która jest w sprzedaży. Do pracy z woskowy różdżki podgrzać ostrze noża i przytrzymać ją w pobliżu niego, aby ona rozgrzana. Następnie delikatnie wypełnić rysę woskiem, dopóki nie stanie się nieco powyżej powierzchni mebli. Po remoncie daj łacie do wyschnięcia, wyłączyć wszystkie zbędne ostrym przedmiotem (np. ostrzem) i delikatnie wypolerować.
3
Do usuwania białych plam, pozostałych na polerowanej mebli od gorących przedmiotów, weź kawałek parafiny z woskiem i dokładnie natrzeć uszkodzone miejsce. Następnie przykryć go przepustowości papierem i naciskać gorącym żelazkiem. Powtarzaj procedurę do momentu, aż plama całkowicie zniknie. Po tym wipe przygotowane miejsce paska (fortepian szmatką.
4
Pozbyć się białych plam na powierzchni mebli można za pomocą szlifowania. Do tego weź metalową watę pokój 000 lub 0000, zwilż mineralnym lub lnianym oleju i wytrzeć plamę. Następnie usunąć resztki oleju za pomocą czystej chusteczki. Aby przywrócić połysk mebli weź czyszczenia lakieru samochodowego i, stosując go na ściereczkę, przetrzeć białą plamę okrężnymi ruchami.
logo
Kategoria:
Drobne naprawy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.