Jak wyposażyć swój działka

W ostatnim czasie moda na wiejskie domy coraz bardziej przybiera na sile. Chcę po załadowanego i owocnego tygodnia odpocząć od zgiełku miasta, pobyć sam na sam w harmonii z naturą. Masz w końcu pojawił się własny działka i nie wiesz od czego zacząć jego zagospodarowanie? Można zwrócić się do krajobrazowym projektantom, ale zgadzam się, o wiele bardziej interesujące wszystko zrobić własnymi rękami.

Jak wyposażyć swój działka

Instrukcja

1
Aby wszystkie twoje pragnienia spełniły się w rzeczywistość, należy wszystko dokładnie przemyśleć i dobrze rozporządzać własną działką. Przy jego planowaniu podzielić ziemię w zawieszeniu na trzy fazy. Jedną część musi zajmować ogród warzywny, druga część zakłada budowę w postaci domku, trzecia strefa przewiduje przyszłość miejsce wypoczynku.
2
Północna część działki nie może być lepiej nadaje się do budowy domu. Budowa zaplanuj tak, aby nic nie przeszkadzało rozmieszczenia pozostałych stref, i było wszystko zwięźle. Pozostałą ziemię z budowy domu można z powodzeniem zastosować, засыпав jej istniejące nierówności na działce. Działka przed domem wyrównać i zasadza газонной trawą, ona pokryje terytorium pięknym zielonym dywanem.
3
Pozbądź się niepotrzebnych ci nasadzeń w postaci drzew i krzewów, jeśli w ogóle. Jeśli pod ziemią jest źródło wody, wybrać najbardziej odpowiednie miejsce do wiercenia studni. Zadbaj, aby znajdowała się ona w pobliżu budynku mieszkalnego, to jest potrzebne do tego, aby w przyszłości można było spędzić w domu system zaopatrzenia w wodę i ogrzewanie. Tym bardziej zapewne zamiar prowadzić karty pracy, które wymagają podlewania. Обложите ziemnego z cegły, tworząc widoczność studni, zbudować dach.
4
W miejscach największej aktywności słonecznej umieść najbardziej светолюбивые lądowania (truskawki). Jeśli chcesz zbudować mały dekoracyjny staw, który można wypełnić rybami. Do tego wykopywać ma za pomocą specjalnej techniki pit określonej wielkości i głębokości, wsypać dno warstwą piasku i ułożyć folii polietylenowej. Linię brzegową обложите kamieniami i zasadza roślinami wodnymi. Zbuduj mały most, na którym będzie można usiąść, opuszczając nogi w wodzie i karmić ryby.
5
W strefie relaksu zbuduj małą altanę, gdzie można będzie spotykać się z rodziną lub przyjaciółmi w święta lub weekendy. Obok posadzić kilka klombów z kwiatami, będą cieszyć oko podczas odpoczynku. Umieść piaskownicy (jeśli w rodzinie są dzieci) z grzybem. Zaznacz huśtawka i dmuchane konstrukcje do zabawy i gier.
6
Jeśli chcesz uciec od wścibskich oczu, wzdłuż całego obwodu ogrodzenia sadzić chmiel lub winogron, który będzie grać rolę żywopłotu, że tworzy niewypowiedziane piękno. Poprowadzić w dobrym kierunku ścieżki. Można do tego wykorzystać gruz, kamienie wapienne, kamień lub specjalne formy zalewane w różnych konfiguracjach.
logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.