Jak wyłączyć wyszukiwarka

Możliwość korzystania z każdej z popularnych wyszukiwarek realizowane w większości przeglądarek internetowych. Możesz wybrać usługę wyszukiwania, tak i wyłączać te z nich, które z różnych powodów nie są używane.

Jak wyłączyć wyszukiwarka

Instrukcja

1
Do wyłączenia jednego lub kilku wyszukiwarek w przeglądarce Google Chrome, przejdź na stronę ustawienia programu, naciskając przycisk z symbolem klucza na pasku i wybierając z menu kontekstowego polecenie „Ustawienia”. W menu „Ogólne” kliknij przycisk „Zarządzaj wyszukiwarkami” i podkreślając niepotrzebny wyszukiwarki, usuń go z listy. Zamknij kartę, zmiany potwierdzenie nie jest wymagane.
2
Aby wyłączyć wyszukiwarki w przeglądarkach Mozilla Firefox i Opera, umieść kursor na wyszukiwanie pole, które znajduje się na pasku w prawym górnym rogu okna programu. Kliknij ikonę domyślnej usługi. Z menu kontekstowego wybierz polecenie „Zarządzaj wyszukiwarkami” lub „Dostosować wyszukiwanie” (Opera).
3
W nowym oknie przejdź do wyszukiwarki, który chcesz wyłączyć. Przy tym przycisk „Usuń” stanie się aktywny. Kliknij na nią, aby usunąć wybrany system wyszukiwania. Jeśli później trzeba będzie zwrócić zdalną usługę, zawsze można to zrobić, klikając przycisk „Przywróć domyślny zestaw”. Zastosuj zmiany, klikając przycisk „OK”.
4
Wyłączenie systemu do wyszukiwania informacji w przeglądarce Internet Explorer odbywa się według algorytmu, podobnym z kolejnością działań w programach Mozilla i Opera. Różnica tylko w tym, że w celu wywołania okna dialogowego ustawień wyszukiwarki należy kliknąć na ikonie ze strzałką na pasku wyszukiwania w prawym górnym rogu okna przeglądarki.
5
W przeglądarce Safari wybierz kolejno menu „Plik” i wybierz polecenie „Ustawienia”. Aby wyłączyć wyszukiwarki w dziale „Podstawowe” ustaw jako domyślny inną usługę wyszukiwania. Na przykład, jeśli chcesz wyłączyć Google, wystarczy wybrać zamiast niej, Yandex, Yahoo lub jakąkolwiek inną.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.