Jak wyłączyć przyspieszenie sprzętowe dźwięku

Wyłączenie przyspieszenia sprzętowego dźwięku może być potrzebne użytkownikowi w przypadku różnego rodzaju problemów do gier i programów, приводящими do awarii procesu lub ponownym uruchomieniu komputera.

Jak wyłączyć przyspieszenie sprzętowe dźwięku

Instrukcja

1
Wywołaj menu główne systemu operacyjnego Windows XP, naciskając przycisk „Start” do realizacji procedury wyłączenia sprzętowego przyspieszenia dźwięku i przejdź do opcji „Uruchom” (dla Windows XP).
2
Wprowadź wartość dxdiag w polu „Otwórz”, a następnie naciśnij przycisk OK w celu potwierdzenia wykonania polecenia.
3
Przejdź na zakładkę „Dźwięk” w wyświetlonym oknie dialogowym „Możliwości DirectX” i przeciągnij suwak w grupie „Poziom sprzętowego przyspieszenia w pozycji 0.
4
Potwierdź zastosowanie wybranych zmian przyciskiem OK, a następnie zakończ działanie aplikacji (Windows XP).
5
Rozwiń menu główne systemu operacyjnego Windows XP do rozpoczęcia operacji wyłączenia sprzętowego przyspieszenia dźwięku w OS Windows Vista lub Windows 7 i kliknij w opcję „Wszystkie programy” (Windows Vista i Windows 7).
6
Rozwiń węzeł „Standardowe” i uruchom aplikację „Eksplorator Windows”.
7
Przejdź po drodze nazwa_dysku:Windowssystem32 i znajdź plik o nazwie dsound.dll.
8
Utwórz kopię znalezionego pliku i zapisz go na dowolny nośnik wymienny.
9
Zaloguj się do systemu operacyjnego Windows Vista lub Windows 7 i wywołaj menu główne naciskając przycisk „Start”.
10
Przejdź do opcji „Programy”, a następnie rozwiń węzeł „Standardowe”.
11
Uruchom program Eksplorator Windows i przejdź na powyższej drodze.
12
Wymień plik dsound.dll wcześniej zapisaną kopią, a następnie ponownie uruchom komputer, aby zastosować wybranych zmian (dla Windows Vista i Windows 7). Ta czynność pozwoli odzyskać sprzęt DirectSound i korzystać ze standardowej metody włączenia/wyłączenia sprzętowego przyspieszenia dźwięku w wybranych wersjach OS.
13
Zmień ustawienia dźwięku podczas korzystania z Sound Blaster – przejdź do opcji „Dźwięk” i z menu kontekstowego elementu „głośniki” kliknięcie prawym przyciskiem myszy. Wprowadź polecenie „Właściwości” i usuń zaznaczenie pola wyboru na wszystkich polach w wyświetlonym oknie dialogowym. Ta czynność usunie ewentualne nakładek programowych filtrów na sprzęt.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.