Jak wyłączyć pobieranie wybór systemu

Po zainstalowaniu na komputerze z dwóch lub więcej systemów operacyjnych, na początku uruchamiania komputera pojawia się menu pozwalające wybrać odpowiedni SYSTEM. Jeśli to menu jest użytkownikowi zbędne, można go usunąć.

Jak wyłączyć pobieranie wybór systemu

Instrukcja

1
Najczęściej, menu wyboru systemu operacyjnego irytujące użytkownika nie fakt jego istnienia, a koniecznością nacisnąć Enter lub poczekać 30 sekund przed rozpoczęciem ładowania systemu. Obecność dwóch systemów operacyjnych na komputerze wygodne i przydatne, dlatego nie zaleca się wyłączyć menu. Lepiej będzie zmienić czas oczekiwania od 30 sekund do dwóch-trzech. To wystarczy, aby wybrać, w razie potrzeby, drugi system operacyjny.
2
Jeśli korzystasz z systemu operacyjnego Windows XP, przejdź do: Start – Panel sterowania – System – Zaawansowane”. W sekcji „Uruchamianie i odzyskiwanie kliknij przycisk „Ustawienia”. Na liście systemów operacyjnych, wybierz pobrania domyślnie. Jeśli domyślnie ładuje odpowiedni SYSTEM, nic się nie wybieraj.
3
W tym przypadku, jeśli mimo wszystko chcesz wyłączyć menu rozruchowe, odznacz ptaszka w pobliżu linii „czas Wyświetlania listy systemów operacyjnych”. Zapisz zmiany klikając „OK”, po ponownym uruchomieniu systemu natychmiast zostanie uruchomiony domyślny SYSTEM operacyjny.
4
Możesz zostawić menu (zalecane), ale zmienić czas wyświetlania listy systemów operacyjnych – po prostu zaznacz w polu po linii „czas Wyświetlania listy systemów operacyjnych” устраивающее ciebie czasie. Na przykład, trzy sekundy. Taka opcja przydaje się tym, że w przypadku wystąpienia problemów z pobraniem podstawowy SYSTEM zawsze możesz uruchomić system z kopii, zapisz ważne pliki i już spokojnie zająć się odbudową lub ponowną instalacją systemu operacyjnego podstawowych.
5
Jeśli używasz SYSTEMU Windows 7, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Komputer na pulpicie, wybierz w wyświetlonym menu „Właściwości”, a następnie „Zaawansowane ustawienia systemu”, kartę „Zaawansowane”. Odznacz ptaszka z wiersza „czas Wyświetlania listy systemów operacyjnych”. Potwierdź swój wybór klikając „OK”.
logo
Article Categories:
Systemy operacyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *