Jak zmienić kolejność rozruchu systemu Windows

Wielu użytkowników instaluje kilka systemów operacyjnych. Podczas uruchamiania komputera pojawia się lista dostępnych w SYSTEMIE, czas wyboru domyślnie wynosi 30 sekund. To nie jest bardzo wygodne, dlatego należy skonfigurować pobieranie Windows.

Jak zmienić kolejność rozruchu systemu Windows

Instrukcja

1
Instalacja dwóch lub więcej systemów operacyjnych znacznie zwiększa niezawodność przechowywania danych, daje więcej możliwości, aby przywrócić komputer do pracy przy poważnych awarii. Ale w tym przypadku, jeśli domyślnie ładuje to nie ten system, że trzeba, trzeba wybrać ręcznie i nacisnąć klawisz Enter. Jednak kolejność uruchamiania systemu Windows, można łatwo zmienić.
2
Otwórz: „Start” – „Panel sterowania” – „System” – „Zaawansowane” – „Uruchamianie i odzyskiwanie”. Pojawi się rozwijana lista systemów operacyjnych i ich umieszczenia ich wyboru czasie. Rozwiń listę i wybierz z SYSTEMU operacyjnego, który musi być ładowany domyślnie. Lista zazwyczaj odpowiada temu menu, które widzisz przy starcie systemu – na przykład, jeśli potrzebujesz drugi SYSTEM na liście startowej, to i tutaj wybierz drugą.
3
Zmień czas, po wybraniu z 30 sekund na 3. Trzech sekund w zupełności wystarczy, aby, w razie potrzeby, wybór innego systemu operacyjnego. Można w ogóle usunąć rozruchowy lista, odznaczenie ptaszka z wiersza „czas Wyświetlania listy systemów operacyjnych”. W tym przypadku raz uruchomi wybrany SYSTEM operacyjny. Ale nie jest to zalecane, ponieważ w przypadku awarii systemu lub innych problemów nie można uruchomić z drugim SYSTEMIE.
4
Nie zdejmuj ptaka z polecenia „Pokaż opcje odzyskiwania”. Czas wyświetlania pozostaw na 30 sekund. W przypadku problemów z pobieraniem możesz nacisnąć klawisz F8 i wybierz w wyświetlonym menu wybrać odpowiednią opcję odzyskiwania. Na przykład, „ostatnia znana dobra konfiguracja”.
5
Wielu użytkowników, w dodatku do systemu Windows, zainstalować na komputerze system operacyjny Linux. Bootloader w tym przypadku zazwyczaj jest Grub, przy starcie systemu pojawia się menu startowe, w którym najpierw jest Linux i Windows. Aby zmienić tę kolejność, znajdź plik /boot/grub/menu.lst i zmodyfikuj go, zmieniając w nim nazwy SYSTEMU miejscami. Po takiej edycji domyślnie będzie ładować się Windows.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.