Jak wykryć nowy dysk twardy

Obniżenie cen i zwiększenie pojemności seryjnie produkowanych dysków twardych doprowadziło do tego, że dziś praktycznie każdy użytkownik komputera może sobie pozwolić, aby zwiększyć ilość miejsca do przechowywania danych podczas pierwszej potrzeby. Instalacja winchester w jednostka systemowa zajmuje kilka minut. Jednak przed użyciem należy ustalić nowy dysk twardy w systemie operacyjnym.

Jak wykryć nowy dysk twardy

Trzeba

  • – uprawnienia administratora.

Instrukcja

1
Otwórz folder „Panel sterowania”. Aby to zrobić, wybierz odpowiednią opcję w sekcji „Ustawienia” z menu wyświetlanego po kliknięciu przycisku „Start” na pasku zadań.
2
Uruchom konsolę zarządzanie komputerem. W panelu sterowania kliknij dwukrotnie ikonę „narzędzia Administracyjne”. Następnie otwórz skrót „Zarządzanie komputerem”.
3
Znajdź dysk, który musi być określony. Rozwiń grupę „urządzenia Pamięci masowej” w lewym panelu okna „Zarządzanie komputerem”. Kliknij na element „Zarządzanie dyskami”. Poczekaj, aż pobierania przystawki i wyświetlania interfejsu w panelu po prawej stronie. Przejrzyj listę dysków. Znajdź ten, który wyświetlany jest status „Nie zainicjowany”.
4
Zrób inicjalizację dysku twardego. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk w dolnym pasku bieżącej przystawki. W menu kontekstowym wybierz opcję „Zainicjuj dysk”. W liście „Twarde” wyświetlonego dialogu w razie potrzeby usuń zaznaczenie pól z innych urządzeń oprócz wybranego. Kliknij przycisk OK.
5
Utwórz co najmniej jeden punkt na zainicjowanego dysku. Kliknij prawym przyciskiem myszy blok z napisem „Nie ciągnie”. W menu kontekstowym wybierz opcję „Utwórz partycję…”. Zostanie wyświetlone okno dialogowe kreator tworzenia partycji.
6
Na pierwszej stronie kreatora po prostu kliknij przycisk „Dalej”. Na drugi wybierz typ partycji, na trzecim wprowadź jego rozmiar, a na czwartym – opcje montowania. Jeśli chcesz, aby rozdział był raz sformatowany, wybierz odpowiednią opcję, typ systemu plików i inne ustawienia na piątej stronie. Upewnij się, że wartości parametrów, a następnie kliknij przycisk „Zakończ” na szóstej stronie kreatora.
7
Poczekaj, aż system wykryje nowy dysk twardy. Proces odbędzie się przekazywaniem wiadomości pop-up w tacce systemowej.
8
Sformatuj nowy dział lub działy, jeśli nie było to wykonane przy ich tworzeniu. Kliknij na blok, odpowiedniego do jednego z nowych partycji, kliknij prawym przyciskiem myszy. Wybierz opcję „Formatuj…”. W wyświetlonym oknie dialogowym wprowadź wymagane ustawienia. Kliknij przycisk „Rozpocznij”. Poczekaj na zakończenie procesu formatowania.
9
Upewnij się w pomyślnym definiowania partycji nowego dysku twardego. Otwórz okno folderu „Mój komputer”. Patrz sekcja „dyski twarde”. Sprawdź, czy występuje w nim skróty odcinków, które podczas tworzenia korelował rozpoznawcza.
logo
Article Categories:
Systemy operacyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *