Jak wyjechać do życia w Indiach

Ci chętni, którzy planują wyjechać do życia w Indiach, zwracają uwagę w zasadzie tylko na ciepły, tropikalny klimat tego kraju i stosunkowo niską cenę. Istnieją jednak i inne czynniki, o których należy pomyśleć na długo przed przeprowadzką.

Jak wyjechać do życia w Indiach

Trzeba

  • – paszport, ważny jeszcze co najmniej pół roku;
  • – dwa wypełnione ankiety z osobistym podpisem (takie ankiety można znaleźć na stronie internetowej centrum wizowego Indiach);
  • – dwie jednakowe kolorowe zdjęcia, należy je wkleić do konta;
  • – dla osób niepełnoletnich potrzebna będzie kopia aktu urodzenia;
  • – zaświadczenie o zdrowie (w przypadku wizy na okres dłuższy niż trzy miesiące);
  • – kopia paszportu wewnętrznego;
  • – zaproszenie (od pracodawcy lub uczelni).

Instrukcja

1
Po pierwsze, znajdź jak najwięcej informacji o różnym charakterze, a w miarę możliwości odwiedzić Indie przed przeprowadzką tylko jako turysta. Doświadczeni podróżnicy i ludzie, którzy już mieszkali w tym kraju, powinni to zrobić. Rzecz w tym, że na własne oczy można uzyskać około 90% wszystkich interesujących ich informacji. Tak, że po wizycie w Indiach większość pytań odpadnie sama w sobie.
2
Należy pamiętać, że w przypadku podróży do Indii, będziesz potrzebować wizy. Jeśli jedziesz tam po raz pierwszy i chcesz się rozejrzeć, podawać oświadczenie, właśnie na wizę turystyczną. Ona wydawana jest tylko na okres do pół roku. Zazwyczaj wizy tego typu nie można wydłużyć. Po upływie okresu jej obowiązywania trzeba będzie opuścić granice Indii.
3
Ponadto, istnieje jeszcze i biznes-wiza. Okres jej użytkowania znacznie przekracza okres wizy turystycznej. Na przygotowanie takiej mogą ubiegać się ci, którzy otworzył własną firmę w Indiach lub otrzymał oficjalne zaproszenie od pracodawcy. Warto zauważyć, że otrzymanie takiej wizy wiąże się z o wiele większymi trudnościami, na przykład: do przeprowadzki do Indii trzeba mieć dość zażądanej w tym kraju zawód i certyfikat językowy.
4
Osoby, które chcą uzyskać wykształcenie wyższe w Indiach, mogą ubiegać się o wizę studencką. Jednak bezpośrednia wydanie dokumentu zostanie dokonana dopiero po tym, jak zostanie oskarżony pisemne zaproszenie Uczelni.
5
Obywatele, którzy chcą dostać się do tego kraju na stałe miejsce zamieszkania, z pewnością jednej tylko podróży lub wizy ograniczyć się nie stanie. Potrzebują zezwolenia na zamieszkania (ZEZWOLENIE na pobyt). Ja, nawiasem mówiąc, może być dwóch rodzajów: tymczasowe i stałe. ZEZWOLENIE na pobyt pierwszego typu jest ograniczona przez okres 1 roku. Jak pokazuje praktyka, zezwolenie na osiedlenie się wydawane jest na okres od pięciu do dziesięciu lat.
6
Naturalizacji, aby mogły osoby, które spełniają podanych wymagań. Po pierwsze, muszą zrzec się dotychczasowego obywatelstwa (w Indiach nie stanowi podwójne obywatelstwo). Po drugie, osoba musi mieszkać w kraju lub nie mniej niż 12 miesięcy przed złożeniem wniosku. Ponadto konieczne jest traktowany reputacja wnioskodawcy, jego znajomość języka obcego/języków. Ale zawsze warto pamiętać, że rząd może, mimo spełnienia wszystkich wymagań, odrzucić taki wniosek.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.