Jak wyjąć kulę

Na świecie jest bardzo dużo broni? i nie zawsze jest możliwość, aby w porę zgłosić się do szpitala. Jeśli znajdziesz się w sytuacji, gdy obok osób z raną postrzałową? i nie ma żadnej możliwości, aby znaleźć fachową pomoc medyczną – spróbuj wyjąć kulę samodzielnie.

Jak wyjąć kulę

Trzeba

  • – wiązka;
  • – sterylny opatrunek i mineralna;
  • – ostry nóż;
  • – pęseta;
  • – alkohol;
  • – do gotującej się wody;
  • – leki przeciwbólowe;
  • – gaza;
  • – ogień.

Instrukcja

1
Nie spiesz się raz dostać kulę, możliwe, że zabolało dużych naczyń krwionośnych i po wyjęciu w takim przypadku pojawi się silne krwawienie. Postaraj się określić rodzaj krwawienia. Jeśli krew jasny kolor i bije fontanna – to znaczy, przebita tętnica, nałóż ściągający opaskę uciskową powyżej miejsca zranienia. Jeśli krew jest ciemna i krwotok żylny – bandaż umieść poniżej w trakcie naczynia, czyli rana powinna być między sercem i opaską. Wiązka trzeba sprzątać co 2 godziny na 15 minut, aby dać możliwość kończyny przywrócić normalny przepływ krwi. Jeśli rana w klatce piersiowej, nałóż hermetyczne bandaż, jeśli nie ma nic pod ręką, idealny kawałek polietylenu lub serwetka, pokryte wazeliną. Ranę na szyi bardzo szybko przytrzymaj palcem i затампонируйте sterylnym bandażem.
2
Kulę należy wyjąć jak najszybciej, ale tylko w przypadku, jeśli z pewnością nie dotyczy to ważne organy i mózg. Ponadto, nie warto ryzykować, jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że ranny umrze z upływu krwi. Spójrz, nie odbyła się, czy kula na wylot, w takim razie z drugiej strony będzie wylot.
3
Znajdź odpowiednie narzędzia – ostry nóż i szczypce, a także opatrunek z gazy lub respiratora, fartuch dla chirurga. Wszystko poddaj – metalowe przedmioty trzymać w alkohol, a następnie na ogniu. Ponownie zanurzyć w alkoholu, ponownie na ogień – i tak aż do samej operacji. Jeśli nie sterylnych gumowych rękawic starannie umyć ręce i вымочите ich w alkohol.
4
Daj rannemu alkohol, tabletki przeciwbólowe jako znieczulenia i przytrzymaj między zębami coś, aby nie zrobił sobie krzywdy. Postaraj się znaleźć asystenta, który będzie lizał krew z rany za pomocą gruszki lub промакивать jej sterylnej waty, to stale występująca krew będzie przeszkadzać ci przeprowadzić operację szybko.
5
Należy pamiętać, że podczas operacji w ranę było wpisane jest bardzo dużo bakterii, dlatego trzeba ją zdezynfekować alkoholem.
Należy zwrócić uwagę
Nie chwytaj za usuwanie kule z rany, jeśli nie masz pojęcia o anatomii, ponieważ, działając na chybił trafił, można wyrządzić jeszcze większe szkody – na przykład przeciąć ścięgno i całkowicie unieruchomić rękę.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.