Jak wyhodować kryształ siarczanu miedzi

W przyrodzie istnieje wiele kryształów o różnych kształtach i kolorach. Na przykład, kamienie (diament, szmaragd, rubin, itp.), szron na drzewach, płatki śniegu itp. Niektóre gatunki skorupiaków są w stanie budować masa perłowa na obcych ciał, które trafiły do zlewu. W wyniku czego powstaje perła. Kryształy mogą rosnąć i w warunkach domowych.

Jak wyhodować kryształ siarczanu miedzi

Trzeba

  • – czyste naczynia;
  • – siarczan miedzi (siarczan miedzi);
  • – woda;
  • – różdżka i nici;
  • – filtr.

Instrukcja

1
Do uprawy dużego pojedynczego kryształu z siarczanu miedzi kup proszek siarczanu miedzi. Go można kupić w każdym sklepie rzemiosła lub w tych punktach, gdzie sprzedawane są nawozy dla roślin.
2
Następnie przygotować nasycony roztwór siarczanu miedzi (II). Do tego weź czystego naczynia (zlewki, kolby lub jakąkolwiek inną), wlać do niego wody. Potem wsypywać tam sól w małych porcjach. Starannie wymieszać. Trzeba domagać się zaprzestania rozpuszczenia soli. Należy pamiętać, że w temperaturze pokojowej przygotowanie nasyconego roztworu może trwać jeden lub dwa dni. Ale można przyspieszyć ten proces poprzez podgrzewania mieszanki do wody lub piasku wodnej około trzech godzin.
3
Po tym, jak otrzymał roztwór niezbędnej koncentracji, przechowywać w lodówce (jeśli użyto metody ogrzewania) i przefiltruj przez bibułę filtracyjną lub watę. Na filtrze pozostanie krystaliczny osad. Z niego wybierz jeden dobrze uformowany kryształ.
4
Załączyć wybrany kryształ do łańcucha, przywiąż ją do patyku, uchwycie lub ołówkiem. Następnie opuść nasiona w pojemniku z отфильтрованным roztworem i pozostawić na kilka dni. Uzbroić się w cierpliwość, ponieważ wielkość kamienia zależy od czasu przebywania w roztworze.
5
Jak tylko kryształ osiągnął pożądaną przez ciebie wartości, wyjmij go i delikatnie drenaż ściereczką. Aby zapobiec zniszczeniu urządzenia uprawianych cudu, pokryć go lakierem bezbarwnym, który zapobiega parowaniu wody.
6
Należy uważać, aby w roztworze nie dochodziło do powstawania osad. Jeśli tak się stanie — pozwala przefiltrować płyn do czystej szklanki i przenieś tam rosnący kryształ.
Należy zwrócić uwagę
Aby w naczynie, z rosnącego kryształu nie dostawała się kurz, zamknij go gazą.

Porada
Należy pamiętać, kryształ okazuje się bardzo kruche i łatwo może się złamać.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.