Jak wyczyścić rejestr z gry

Gdy jest zainstalowany na komputerze, nowoczesna gra, to razem z nią są instalowane wiele dodatkowych elementów. Bardzo często te elementy trafiają na dysk systemowy (nawet w przypadku, gdy gra jest zainstalowany na innej partycji dysku twardego) i są zapisywane w rejestrze. Zazwyczaj po standardowej deinstalacji gry niektóre elementy pozostają w rejestrze.

Jak wyczyścić rejestr z gry

Trzeba

  • – program RegCleaner;
  • – program TuneUp Utilities 2011.

Instrukcja

1
W internecie istnieje wiele programów, za pomocą których można wyczyścić rejestr od „śmieci”. Niektóre z nich są płatne, inne darmowe. Jeden z najlepszych darmowych programów tego rodzaju nazywa się RegCleaner. Znajdź ją w sieci pobrać i zainstalować na swoim komputerze.
2
Uruchom Program RegCleaner. W jej menu głównym przewiń do sekcji Scan mode. W tym dziale zaznacz opcje Custom i Expert i kliknij na przycisk Clean now. W nowym oknie zostanie uruchomiona procedura skanowania komputera pod kątem „śmieci” w rejestrze systemowym. Po jego zakończeniu można zobaczyć wyniki, klikając na przycisk Viem result.
3
W oknie pojawi się lista niepotrzebnych gałęzi rejestru, wśród których można znaleźć rejestru i pliki, które pozostały po gry. Chociaż ich szukać nie musi. Ponieważ wszystkie niepotrzebne gałęzie oznaczone flagą, to wystarczy na pasku narzędzi programu nacisnąć Delete, i wszystkie niepotrzebne pliki zostaną usunięte.
4
Drugi program, który zostanie rozpatrzona, jest płatna, choć ma próbny okres użytkowania. Nazywa się ona TuneUp Utilities 2011. Pobierz go, zainstaluj i uruchom komputer.
5
W menu głównym przejdź do sekcji „Optymalizacja systemu”. Następnie wybierz opcję „Czyszczenie rejestru”. W następnym oknie zaznacz „Pełny widok”. Przejdź dalej. Poczekaj na zakończenie skanowania. Zaznacz opcję „Wyczyść problemy natychmiast” i kliknij „Dalej”. Po tym, wszystkie niepotrzebne wpisy rejestru zostaną usunięte z systemu.
6
Aż program TuneUp Utilities 2011 pracuje na komputerze, automatycznie od czasu do czasu będzie spędzać czyszczenie rejestru, który będzie odbywać się w tle. Tak, że po zakończeniu okresu testowego można zakupić program i nie rozpraszać się na procedurę czyszczenia rejestru systemu operacyjnego.
logo
Article Categories:
Oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *