Jak wyczyścić komputer przed wirusami

Wraz z rozwojem internetu, wirusy stały się narzucać użytkownikom coraz więcej i więcej. Jeśli wcześniej były to „niewinne” programy, które jest związane z określonym celem na konkretną sieć, to teraz atak ten, który jest wszędzie. Rzadki wirus może spowodować poważne uszkodzenia systemu operacyjnego, a to osłabić jej działanie i wydajność, lub po prostu nieodwracalnie zniszczyć niektóre, czasami bardzo ważne, pliki to łatwo. Sposobów, aby wyczyścić swój komputer przed wirusami istnieje ogromna ilość. Będziemy koncentrować się na najbardziej prostych i skutecznych rozwiązaniach tego zadania.

Jak wyczyścić komputer przed wirusami

Trzeba

  • 1-2 komputera
  • Oprogramowanie antywirusowe
  • Dysk z Windows (Live Cd lub oryginał)

Instrukcja

1
Zacznij od prostego i głównego – zainstaluj antivirus. Lepiej to zrobić od razu po instalacji systemu operacyjnego, ale jeśli ten krok nie podjęto, to zrób to teraz. Wybór antywirusa należy do ciebie. Podstawowa zasada – podczas skanowania komputer musi być odłączony od sieci, zwłaszcza od internetu. Najprostszym sposobem, aby to zrobić – wyjąć wszystkie przewody zasilające i wyłączyć połączenia bezprzewodowe, ale można ręcznie wyłączyć każde połączenie.
Wyłączanie połączeń sieciowych
2
Uruchom ponownie komputer i wejdź do trybu awaryjnego (klawisz F8 podczas uruchamiania). Uruchom wstępnie zainstalowany program antywirusowy i znajdź opcję „skanowanie dysków lokalnych”. Podczas ustawienia skanowania zaznacz pola wyboru na wszystkie, niezbędne elementy. Podstawowe z nich – działania z zainfekowanymi przedmiotami. Wybierz „wyczyść automatycznie” i „wyślij do kwarantanny, jeśli nie można wyleczyć”.
Poczekaj na zakończenie skanowania. Jest to proces trwa od 30 minut do kilku godzin, w zależności od mocy KOMPUTERA i pojemności dysku twardego. Teraz перезагружайтесь i ciesz się „czystym” systemem.
Tryb awaryjny
3
Czasami system jest na tyle zanieczyszczona, że nie jest w stanie wyleczyć się sama z siebie, a czasem nawet nie pozwala zainstalować oprogramowanie antywirusowe. W takiej sytuacji konieczna jest jeszcze jeden komputer.
Wyjmij zainfekowany dysk twardy z jednostki systemowej i podłącz go do innego KOMPUTERA. Teraz powtórz krok 2.
Podłączanie dysku twardego
4
Po zabiegu systemu z innego KOMPUTERA, mogą być mocno zepsute pliki robocze SYSTEMU. Dlatego, dla stabilnej pracy, najlepiej skorzystać z jednej z wielu dysków typu „Live CD”, które pomagają przywrócić system oryginalny wygląd. W przypadku windows 7 – to rodzimy dysk instalacyjny. Włóż go do napędu i włącz KOMPUTER. Kliknij pozycję przywracanie systemu i wybierz późniejszą punkt przywracania.
Wybór opcji odzyskiwania
Należy zwrócić uwagę
Przed przystąpieniem do czyszczenia komputera należy zapisać wszystkie potrzebne pliki na inne urządzenia przenośne.

Porada
Jeśli ci nie szkoda czasu i sił, to lepiej od razu przeprowadzać czyszczenie dysku z innego KOMPUTERA.

logo
Article Categories:
Oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *