Jak wyczyścić nos

Higiena błony śluzowej nosa – klucz do zdrowia. Terminowe oczyszczanie nosa pomoże ci tworzyć jeszcze większą odporność na zimno i wirusowe choroby. Jedynym sposobem, aby skutecznie oczyścić z błon śluzowych nosa – to płukanie, o różnych rodzajach których dowiesz się z tego artykułu.

Jedynym sposobem, aby skutecznie oczyścić z błon śluzowych nosa – to przemywania

Instrukcja

1
Wlać do чайничек z dziecięcego smoczka, надетой na nosek, ciepłej wody i rozpuścić w niej niewielką ilość soli. Mieszajcie wody przez dziobek czajnika w każdą dziurkę po kolei, wypluwa ją przez usta. Kilka razy wydech każdego nozdrza w połowie zabiegu, a następnie kontynuować płukanie, podczas gdy w czajniku nie będzie wody.
2
Wymieszać kwiat lipy i kory dębu (10 r.) z 5 r. dziurawca. Wlać zbieranie wrzącej wody, pozostawić na 3 godziny i użyj do nosa, inhalacje. Przed rozpoczęciem inhalacji dodać napar kilka kropli olejku jodłowego. Również napar można stosować jako krople do nosa.
3
Wymieszać 15 r. z szałwii, 10 g kwiatu lipy i 10 r. z nagietka. Zalać wrzącą wodą i pozostawić na 2 godziny. Otrzymany napar również stosować w postaci kropli lub пятиминутных inhalacji.
4
Można również przygotować napar z krwawnika, oregano i szałwii, lub z liści malin, mieszanych z matka-i-macochą i sosnowych nerki.
5
Dobrze jest robić nosa kropli świeżego soku z kalanchoe albo aloesu. Stosować w nos co 3 godziny przez 3-4 krople na pozbycie się kataru.
Porada
W praktyce jogi płukanie nosa nazywa Джала Neti i jest skuteczną metodą oczyszczania błon śluzowych nosa. W jodze oczyszczanie nosa jest konieczne dla skuteczności dróg praktyk – pranajamy, a także dla utrzymania ogólnego zdrowia organizmu.

Szczególną uwagę oczyszczanie błon śluzowych nosa należy zwrócić przy przeziębieniach, towarzyszy uczucie zatkanego i zwiększonym oddziałem śluz z nosa.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *