Jak wybrać płytę indukcyjną

Płyta indukcyjna nagrzewa się za pomocą wywołane wirowych wątków, które są tworzone wysokiej częstotliwości pole magnetyczne. Jej cena jest wyższa, ale i są takie płyty się dużą popularnością.

Jak wybrać płytę indukcyjną

Instrukcja

1
Należy zwrócić uwagę na możliwość regulacji mocy płyty – im więcej trybów (zwykle od 12 do 20), tym łatwiej kontrolować gotowanie, zmieniając szybkość podgrzewania.
2
Sprawdź, czy funkcja intensywnego ogrzewania. Jej wygodnie używać w tych przypadkach, kiedy należy zwiększyć moc palnika na czas (aby szybciej доварить lub podsmażyć).
3
Jeśli chcesz przygotowywać posiłki, dla których wymagane jest posiadanie bardzo wysokiej temperatury i naczyń ze kulisty dnem, a następnie wybrać z płytą indukcyjną kuchenkę z palnikami, które mają kształt wklęsłej hemisfery. W połączeniu z wysoką mocą takie płyty dają możliwość gotować różne potrawy (np. z azjatyckiej) z efektem „żywego” ognia.
4
Obecność czujników podczerwieni, które kontrolują proces gotowania, ułatwia proces gotowania, minimalizując konieczność monitorować stopień podgrzewania naczyń. Przy pokonywaniu progu wartości, które wystawili, ustalając poziom niezbędnej do przygotowania potrawy temperatury, urządzenia te zmniejszają temperaturę do żądanej cyfry. W przypadku czujników jest wykluczona możliwość zapłonu tłuszczu, uszkodzenia naczyń w wyniku przegrzania.
5
Urządzenie retencji trybów pozwala отлучаться z kuchni. Jeśli naciśniesz specjalny przycisk, wszystkie funkcje płyty grzejnej прервутся na kilka minut. Można nacisnąć przycisk ponownie, a po jej wyłączeniu praca płyty wznowione zgodnie z ustawionymi wcześniej parametrami.
6
Wybieraj płyty z zaokrąglonymi narożnikami, jeżeli w domu są małe dzieci – taka konstrukcja zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo.
7
Aby obliczyć wymiary płyty, porównując je z miejscem w domu, które zostały przygotowane dla niej – musi ono być na tyle daleko od lodówki, piekarnika i zmywarki, tak jak płyty indukcyjne nie wolno umieszczać w pobliżu urządzeń, które mają metalową powierzchnię.
8
Wybieraj urządzenia wielofunkcyjne, które mogą jednocześnie gotować potrawy na trzech poziomach ogrzewania. Obecność dodatkowej powłoki na wewnętrznej powierzchni piekarnik, a także możliwość zdejmowania jej drzwiczki ułatwiają mycie płyty.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.