Jak wybrać buty sportowe

Wydaje się, że wybrać buty sportowe bardzo proste: to nie są buty na obcasach, nie buty i biurowe buty. Jednak wygodne i bezpieczne uprawianie sportu zależy właśnie od tego, w co obute nogi. Dlatego, kupując buty do sportu, trzeba być bardzo ostrożnym.

Jak wybrać buty sportowe

Instrukcja

1
Należy sprawdzić, czy buty. Szwy powinny być równe, nie powinno być śladów kleju, wystających nitek i innych wad. Zegnij podeszwę – powinna być elastyczna.
2
Przy zakupie butów do aktywnego uprawiania sportu pierwszeństwo modeli z cholewkami ze skóry naturalnej i tkaniny z podszewką. Wtedy twoje nogi będą oddychać i nie wysmarowałbyś modzeli.
3
Sprawdź, czy wkładka specjalne wybrzuszenie. Jest ona niezbędna, aby utrzymać stopy. Jeśli masz zamiar biegać, potrzebne są buty z poduszką powietrzną, która znajduje się pod piętą. Przy zakupie ucz się pudełko, w którym leży buty – na niej powinno być wskazane, do jakiego rodzaju sportu jest przeznaczony ten model.
4
Przed dopasowane załóż mocno skarpety z bawełny. Podczas uprawiania sportu przerwa trochę się zwiększa, dlatego lepiej wziąć kilka na rozmiar większy niż nosisz. Palce nie powinny być stłoczone. Najlepiej przymierzać buty sportowe wieczorem, kiedy nogi trochę отекли. Musi wstać i zrobić kilka kroków.
5
Bierz tą buty, które ci wygodne. Nie warto kupować drogie buty tylko dlatego, że są wydane znanym producentem. Buty na średnim ceny może okazać się nie mniej wiarygodne. Ale i bardzo tanie modele brać nie warto – są szanse, że są wykonane z tanich i nie jest zbyt wysokiej jakości materiałów. Wybierz buty, które od razu wygodnie siedzi na nodze.
6
Jeśli nie możesz dobrać odpowiednie buty lub trampki, należy skonsultować się u ortopedy. Być może twoja stopa ma jakieś odchylenia od normy. Lekarz daje prawo porady i ewentualnie zaleci odpowiedni model.
Porada
Nowe buty nie warto zakładać na trening lub na długi spacer raz. Zróbcie w niej w domu, trochę zajmiecie, niech ona wygodnie usiądzie na nodze. Jeśli poczujesz, że jest ci niewygodnie, nogi męczą się lub pojawiają się zadrapania, można zapobiec niepotrzebne problemy.

logo
Article Categories:
Buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *