Jak wprowadzić dziecko w paszport

Wcześni markiery o obecności dzieci w paszportach rodziców robili Urzędzie równocześnie z wydaniem dziecka aktu urodzenia. Ale z 2006 roku przepisy się zmieniły i od tego czasu u wielu pojawia się pytanie o to, jak wprowadzić dziecko w paszport, gdzie się udać i jakie dokumenty dostarczyć.

Aby zrobić znak o dziecku, trzeba udać się w FMS

Instrukcja

1
Według istniejącego prawa, wpisać dziecko do paszportu mama lub tata mogą tylko w Federalnej służbie migracyjnej – organy URZĘDU stanu cywilnego nie mają takiego prawa. Dlatego, aby zrobić znak o dziecku, trzeba udać się w terytorialne organy federalnej służby migracyjnej (mówiąc prościej, biura paszportowego w miejscu zamieszkania).
2
Do tego, aby zrobić znak, należy zapewnić pracownikom FMS, po pierwsze, paszport, po drugie – oryginał aktu urodzenia dziecka, w której znajdują się informacje o rodzicach. Na podstawie tych dokumentów dane o dziecku będą wpisane w dokumenty.
3
Jeśli wcześniej dane o dzieciach pasowali do paszportu od ręki, to teraz впечатываются tam. Ponadto, zapis заверяется podpisem i pieczęcią terytorialnego organu FMS. Dlatego przygotuj się na to, że dla podniesienia poziomu paszportu masz zabiorą na tydzień lub dwa.
Porada
W zasadzie wpis w paszporcie o dzieciach nie są obowiązkowe i wykonywane są na życzenie rodziców (tym bardziej, że w akcie urodzenia dziecka wszystkie dane o jego rodzicach jest). W tym samym czasie stempla w paszporcie mogą być konieczne, na przykład, po otrzymaniu kwoty na leczenie lub przy składaniu dziecka w szkole. Dlatego lepiej nie ciągnąć z wystawianiem dokumentów i wykonać wszystkie formalności z góry.

logo
Article Categories:
Prawo rodzinne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *