Jak podejmowania bon męża na żonę

Zgodnie z artykułem nr 34 ŚLEDCZEGO federacji ROSYJSKIEJ i artykuł nr 256 kodeksu CYWILNEGO federacji ROSYJSKIEJ cały majątek małżonków nabyte w zarejestrowanym związku małżeńskim, jest wspólną własnością, niezależnie od tego, na kogo z nich utrzymane w prawo własności. W przypadku śmierci męża żona będzie kontynuatorką pierwszej kolejce na równi z dziećmi małżonka i jego rodzicami. Jeśli mąż chce być przy życiu, darować swoją część majątku żonie, to można zawrzeć umowę darowizny, testament lub napisz do intercyzę.

Jak podejmowania bon męża na żonę

Trzeba

  • – paszport;
  • – dokumenty na nieruchomości;
  • – umowa darowizny.

Instrukcja

1
Jeśli planujesz podarować cały majątek żonie, to zrób pisemnej lub aktu notarialnego umowy darowizny. Taki sposób przekazywania swojej części majątku stosuje się, w skrajnym przypadku, tak jak istnieją bardziej popularne techniki zostawić żonie swoją część majątku – to których możecie następnie zmienić intercyzę, w którym wszystkie posiadane nieruchomości należą do żony lub udać się do notariusza i sporządzić testament na swoją część majątku.
2
Jeśli mimo wszystko chcesz przekazać swoją część majątku nabytego w zarejestrowanym związku małżeńskim, poprzez dokonaniu wpłaty na żonę, to trzeba zaznaczyć, że udział w naturze lub w procentach, których możecie następnie zmienić umowę darowizny na żonę i zarejestrować go w ФУГРЦ. Żona będzie собственностей podarowanego majątku, na który nie będą mogli ubiegać się inni spadkobiercy pierwszej kolejce, do których należą dzieci i rodzice. Taki sposób przekazywania majątku istotne tylko w przypadku, jeśli masz dzieci z innego małżeństwa.
3
Jeśli kupiłeś nieruchomości przed zawarciem małżeństwa lub otrzymał go w spadku, to nie jest wspólną własnością małżonków i masz prawo dać go komukolwiek, w tym jego prawowitej żony.
4
Dla darowizny wszelkiego rodzaju nieruchomości, przygotowanie dokumentów prawnych, кадастровую wyciąg i kopię katastralny planu, jeśli przejdzie w dar nieruchomości. Należy ująć notarialny lub pisemną umowę darowizny. Jeśli został ufundowany przez nieruchomość, skontaktuj się z ФУГРЦ i zarejestruj prawa własności na żonę.
5
Małżonkowie podczas wspólnego życia mają prawo w każdej chwili zawarcia umowy małżeńskiej i podać w nim wszystkie nieruchomości, które należą do jednego z nich. To alternatywa przekazywania majątku męża swojej żony wraz z darowizna i testament.
logo
Article Categories:
Prawo rodzinne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *