Jak włączyć dźwięk w telewizorze po HDMI

W interfejsie HDMI można wysłać nie tylko obrazu, ale i dźwięku. Jeśli protokół Sound over HDMI obsługują zarówno źródło, jak i telewizor, problem nie występuje. Ale co zrobić w przypadku braku obsługi tego standardu przynajmniej w jednym z zapamiętanych urządzeń?

Jak włączyć dźwięk w telewizorze po HDMI

Instrukcja

1
Podać sygnał ze źródła na telewizor można nie tylko samemu za pomocą kabla HDMI, ale i na specjalne analogowego zasilającego. Znajdź na ekranie telewizora RCA-gniazdo z napisem Audio in. Jeśli jest ich kilka, użyj jeden z nich, który znajduje się najbliżej HDMI-wejścia. Podłącz go kablem z wtyczką źródła sygnału, które są oznaczone jako Audio out.
2
Niektóre źródła sygnałów nie mają złącza RCA, ale wyposażone w złącza w standardzie SCART. Aby usunąć z tego urządzenia sygnał dźwiękowy, należy użyć adaptera SCART-RCA. W przypadku braku takiego adaptera skorzystaj z wtyczką SCART, którego należy użyć następujące kontakty: 3 – wyjście dźwięku, 4 – ogólny.
3
Istnieją telewizory, pozbawione możliwości odbierać dane o obrazie z jednego gniazda, a sygnał dźwiękowy – z drugiej. Ponadto, interfejs HDMI wyposażają nie tylko telewizory, ale i duże monitory, w których wzmacniacze i głośniki brakuje. W tym przypadku na pomoc przyjdzie dostępne u ciebie składnikowy system audio lub muzyczny. Znajdź na tylnej ściance wzmacniacza wolne złącze AUX (również typu RCA) i wysłać sygnał na niego. Jeśli źródło jest stereofonicznym, należy podłączać go tak: biały gniazdo – kanał lewy, czerwony – prawy.
4
W przypadku braku systemu audio na pomoc przyjdą głośniki komputerowe. Na źródle sygnału zlokalizuj gniazdo słuchawkowe (nie pomyl go z gniazdem mikrofonu, rozeznaniem odtwarzacza DVD z funkcją karaoke) i podłącz głośniki do niego. Jeśli gniazda słuchawkowego w źródle nie ma, sygnał z jego wyjścia liniowego złożyć na przedwzmacniacz, a z ostatniego – na głośniki komputerowe. Można to zrobić w prosty adapter, w którym przedwzmacniacz brakuje, ale dźwięk będzie znacznie ciszej.
5
Jeśli posiadasz doświadczenie w naprawie telewizorów i zapoznał się z zasadami bezpieczeństwa, podać sygnał bezpośrednio na wzmacniacz urządzenia. Ogólne przewody telewizora i źródła sygnału należy połączyć między sobą. Znajdź schemat włączenia układu, na której zbudowany jest wzmacniacz. Sygnał podać na wejście wyjście tego układu przez kondensator o pojemności około 0,5 µf.
Należy zwrócić uwagę
Wszystkie zmiany należy wykonywać przy całkowicie odłączonym napięciu sprzęcie.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.