Jak wlać gips do formularza

Figury z gipsu bardzo efektownie wyglądają i są trwałe, z tego materiału można zachować na zawsze dziecko rękodzieła z gliny lub ozdobić dom. Zrobić tynki figurę można samodzielnie, zwłaszcza, jeśli masz już formularz do wypełnienia.

Jak wlać gips do formularza

Trzeba

  • – forma;
  • – smarowanie;
  • – masa gipsowa;
  • – pędzel;
  • – правильце lub wtyczki;
  • – цикля.

Instrukcja

1
Przed отливкой figury z gipsu wyczyść formularz i pokryć jego powierzchnię smarem olejem lub wazeliną. Smar lepiej zastosować płynnej, stosuje się ją łatwiej, a przy tym pozwoli ona lepiej zachować ozdoby i drobne szczegóły. Gliny kształt lekko spray wodą, aby ustąpił – zbyt sucha powierzchnia szybko uda mu się z gipsu wodę i dostać gotowy produkt po wyschnięciu będzie trudniej.
2
Przygotować zaprawę zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. Postaraj się gotować tyle mieszanki, aby wypełnić całą formę, a przy tym nie uzyskać odpadów.
3
Wypełnij formularz roztworem o około jedną trzecią. Bardzo ważne jest, aby gips wypełnił wszystkie zagłębienia, do tego przez formularz, lub smarować ważne miejsca za pomocą щетинистой pędzla. Postaraj się, aby wszystkie pęcherzyki powietrza wspiął się na górę.
4
Aby równomiernie rozprowadzić zaprawę na całą wewnętrzną powierzchnię formy, przechyl ją w różne strony. Można również dmuchać na gips, jednocześnie potrząsając konstrukcję.
5
Gdy tynk mieszanka trochę sprzęgło, nadaj jej od wewnątrz wykończenie, do tego wacik ją jakimś stalowym narzędziem (np. widelcem lub cykli z zębami w kształcie „jaskółczy ogon”).
6
Aby nadać trwałość gipsowe figury, армируйте jej wzmocnień stalowych lub mokrej лучиной, пенькой, pakuły i innymi materiałami, оказавшимися pod ręką. Wcisnąć je w налитом roztworze i szybko wypełnić formularz pozostałych gipsem (najlepiej, jeśli będzie on bardziej gęsty).
7
Należy zwrócić uwagę, wlać drugą warstwę mieszanki należy wtedy, gdy pierwsza warstwa tylko zaczął się zapiąć, ale jeszcze nie zamarł. Tynk schnie bardzo szybko, więc na całą operację masz tylko kilka minut.
8
Разравняйте gips i zdjąć nadmiar cykli lub правильцем (строганой trawersem). Zostaw formularz na jakiś czas do zastygnięcia, a następnie wyjmij gotowy produkt.
logo
Kategoria:
Hand-made

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.