Jak wejść w dziedzictwo akcji

Nabycie spadku jest wystarczająco jasne i zrozumiałe procedury ustawodawczej. Jednak w przypadku dziedziczenia akcji mogą wystąpić pewne trudności, związane z wykonywaniem w przedsiębiorstwach działań na rzecz ochrony od osób trzecich.

Jak wejść w dziedzictwo akcji

Instrukcja

1
Skontaktuj się z firmą, dla akcji, której chcesz uzyskać prawo do dziedziczenia. Otrzymasz wyciąg z rejestru akcjonariuszy, który potwierdza posiadanie udziałów przedsiębiorstwa u spadkodawcy w chwili śmierci. Na tym etapie może pojawić się pierwsza trudność. Ci mogą zgłosić bez skrupułów obywatele, że ten człowiek od dawna nie stać się wspólnikiem lub akcjonariuszem. Pamiętaj, że te informacje można sprawdzić, kontaktując się w organ rejestrowy.
2
Poznaj działalność finansową przedsiębiorstwa, w którym masz udziały w spadku. Możliwe, że firma jest nieopłacalne lub zajmuje się przestępcami, to zobacz w niej udział będzie dla ciebie niekorzystne. Walcz tylko za to dziedzictwo, które może przynieść ci zysk.
3
Kup spadkowe sprawy u notariusza. W tym celu należy przedstawić zaświadczenie o rejestracji, świadectwo śmierci, testament lub dokumenty, które potwierdzają relacje rodzinne. Jeżeli promocji dziedzictwa mogą uzyskać kilka osób, wszystkie one powinny zwrócić się do jednego notariusza. W przeciwnym razie dziedziczna sprawa zostanie uznane za nieważne.
4
Oceń akcji. Ten etap jest niezbędny do tego, aby notariusz mógł określić koszt odziedziczonych nieruchomości i praw w ekwiwalencie pieniężnym. Następnie należy zebrać pozostałe dokumenty do rejestracji dziedziczenia.
5
Otrzymasz świadectwo dziedziczenia. Jeśli nie można rozwiązać pytanie o dziedziczenie udziałów w tytule porządku, to zaleca się złożyć pozew do sądu. Jest to konieczne w przypadku, gdy właściciele przedsiębiorstwa nie chcą dzielić się z przyszłym spadkobiercą i chcą promować się w dostarczaniu dokumentów potwierdzających posiadanie akcji u spadkodawcy.
logo
Kategoria:
Finanse osobiste

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.