Jak uzyskać wypłaty, stawiających w przypadku rezygnacji w terminie

Przy zwolnieniu pracownika pracodawca zobowiązany jest do pełna obliczenia i wydać go w ostatni dzień roboczy (artykuł nr 126, 127, 141 kodeks celny). Koniec wypłata obliczenia – to bezpośrednie naruszenie prawa pracy, która pociąga za sobą karę zgodnie z artykułem nr 142, nr 362 kodeks pracy.

Jak uzyskać wypłaty, stawiających w przypadku rezygnacji w terminie

Trzeba

  • – wniosek o zwolnienie;
  • – terminowe uzyskiwanie rozliczeniem;
  • – wniosek do inspekcji pracy lub sądu.

Instrukcja

1
Aby twoje obliczenia przy rezygnacji w odpowiednim czasie, złożyć oświadczenie o rezygnacji w ciągu 14 dni, jeśli pracujesz w бессрочному ramach umowy o pracę. Jeśli działają chwilowo, jesteś совместителем lub jesteś na okresie próbnym, powiadomić pracodawcę o tym, że zwolniłeś się na trzy dni.
2
Do uzgodnienia z pracodawcą możesz odejść bez pracy. Takie porozumienie nie zwalnia od terminowej wypłaty obliczenia. Do wypłaty, kłaść po zwolnieniu, zawiera wszystkie aktualne pensje, płace i inne należne kwoty, a także odszkodowanie za wszystkie dni niewykorzystanego urlopu. Jeśli wszedłeś na wakacje, nie pracowała 12 miesięcy i wypłacane wynagrodzenie urlopowe w całości, pracodawca ma prawo zatrzymać całą nadpłaconego podatku z rozliczenia naliczonego przy zwolnieniu.
3
Dla pierwszych wypłat w przypadku rezygnacji użytkownik zobowiązany jest w ostatnim dniu roboczym znajdować się w przedsiębiorstwie. Jeśli twój ostatni dzień pracy jest weekend lub всероссийским dniem świątecznym, obliczenia mogą zapłacić w przeddzień lub w pierwszy dzień roboczy po weekendzie lub świąt.
4
Jeśli nie zwrócili się o oczekiwaniem w odpowiednim czasie, to nie odnosi się do naruszenia prawa pracy, a pracodawca nie ponosi odpowiedzialności za zwłokę. Jest on zobowiązany do przekazania państwu pisemne powiadomienie o uzyskaniu pełnego rozliczenia i o tym, że należy odebrać pracowników książki i inne dokumenty, które są przechowywane w dziale kadr.
5
W przypadku opóźnień w wypłatach, masz prawo zwrócić się z wnioskiem do inspekcji pracy lub sądu. Na podstawie wniosku można uzyskać nie tylko wszystkie wypłaty, stawiających ci w pysk, ale i odszkodowanie w wysokości 1/300 od kwoty zapłaty za każdy dzień zwłoki.
logo
Kategoria:
Zwolnienie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.