Jak uzyskać bezpłatną wycieczkę do sanatorium

Dziś, aby uzyskać bezpłatną wycieczkę do sanatorium mogą praktycznie wszyscy ludzie, którym przysługuje preferencyjnej kategorię, trzeba tylko zebrać niezbędne zaświadczenia. Bony są do poszczególnych kategorii obywateli, mających prawo ze względów medycznych na uzyskanie darmowej pomocy społecznej finansowane z budżetu Federalnego.

Jak uzyskać bezpłatną wycieczkę do sanatorium

Trzeba

  • Wczasowo-uzdrowiskowa mapa, spis przebytych chorobach z diagnozą, paszport, dokument potwierdzający niepełnosprawność (jeżeli dotyczy) pomoc wypełniony tyra lekarzem.

Instrukcja

1
Aby uzyskać awans trzeba udać się do lekarza w miejscu zamieszkania. Jeśli są wskazania medyczne, lekarz musi wypełnić zaświadczenie w celu uzyskania skierowania, w której powinny być wskazane nazwa sanatorium, profil i zalecany sezon.
2
Z wypełnionym wnioskiem i pomoc należy zwrócić się do Funduszu ubezpieczeń społecznych. Ponadto, należy przedstawić dokument potwierdzający prawo do świadczeń z pomocy społecznej wydane w funduszu emerytalnym). Dokument potwierdzający odniesienie do preferencyjnych kategorii obywateli (niepełnosprawność, itp.) i paszport. W ciągu dwóch tygodni fundusz Emerytalny powinien poinformować o możliwości udzielenia obywatelowi awans.
3
Po otrzymaniu skierowania, w klinice trzeba uzyskać sanatoryjno-uzdrowiskową mapę. Po leczeniu w sanatorium należy zwrócić zwrotny gwarancyjna w przychodni.
Należy zwrócić uwagę
Lista chorób, w których odbywa się leczenie na koszt ubezpieczenia: zawał mięśnia sercowego, zaburzenia krążenia krwi w mózgu, zapalenie trzustki, wrzody choroby żołądka, choroby wrzodowej dwunastnicy, usunięcie pęcherzyka żółciowego, dławica piersiowa, cukrzyca, wady rozwojowe kręgosłupa, pracujące kobiety w ciąży, a także dzieci od niskodochodowych rodzin.

Porada
W kierunku ludzi na долечивание w sanatorium, lekarz powinien przedłużyć zwolnienie lekarskie nie więcej niż 24 dni.

logo
Article Categories:
Przydatne wskazówki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *