Jak usunąć uprawnienia administratora

Jeśli do jednego komputera mają dostęp kilka osób, akcje najmniej wykwalifikowanych mogą zaszkodzić pracy innych. Aby do tego nie doszło, OS Windows oferuje rozgraniczenie prawa i możliwości użytkowników.

Jak usunąć uprawnienia administratora

Instrukcja

1
Najbardziej szerokie uprawnienia grupy Administratorzy. Mogą wyznaczyć praw innych grup, wprowadzać żadnych zmian w rejestrze, itp. Aby zmienić typ konta użytkownika, również potrzebne są prawa administratora.
2
W „Panelu sterowania” rozwiń dwukrotnie węzeł „Konta…”, umieść kursor myszy i kliknij na nazwę uczestnika, którego zamiar wycofać się z grupy. W nowym oknie kliknij na link „Zmień konto” i wcisnąć przycisk opcji w pozycji „Ograniczona wpis”. Potwierdź zmiany, klikając przycisk „Zmień typ…”.
3
Można to zrobić inaczej. Wywołaj menu rozwijane, klikając prawym przyciskiem myszy na ikonę „Mój komputer” i wybierz „Zarządzaj”. Otwórz przystawkę użytkownicy Lokalni” i „Grupy”. Kliknij dwa razy na grupie Administratorzy. W liście zaznacz konto, które chcesz zmienić, i kliknij „Usuń”.
4
Następnie w tej samej przystawce „Grupy” rozwiń listę użytkowników, w który chcesz przetłumaczyć uczestnika, kliknij „Dodaj” i wpisz konto. Potwierdź, naciskając OK. Trzeba pamiętać, że wbudowane konto „Administrator” nie można ani usunąć, ani zmienić, jak i wbudowane konto „Gość”.
5
Usuń uprawnienia administratora można, jeśli w przystawce użytkownicy Lokalni” odkryć grupy „Użytkownicy”. Kliknij wpis prawym przyciskiem myszy i wybierz z menu kontekstowego „Właściwości”. Przejdź do zakładki „Członkostwo w grupach” i usuń grupę „Administratorzy”. Naciśnij OK, aby potwierdzić.
6
Znowu wywoływać okno właściwości z rozwijanego menu, w zakładce „Członkostwo w grupach” kliknij „Dodaj” i wpisz nazwę grupy, do której chcesz przenieść konto. Potwierdź, klikając OK.
7
Z menu „Start” wezwij wiersz polecenia, klikając „Uruchom”. Wpisz control userpasswords2.W nowym oknie zaznacz konto i kliknij „Właściwości”. Przejdź do zakładki „Członkostwo w grupach” i zaznacz typ dostępu, który chcesz przypisać do użytkownika.
logo
Article Categories:
Zarządzanie stronami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *