Jak usunąć niechciane strony

Tworząc własną stronę internetową, trzeba wiedzieć nie tylko jak dodać nowy materiał, ale i jak usunąć niepotrzebne strony. Można to zrobić na kilka sposobów: albo całkowicie usunąć strony z treścią, albo są niedostępne do oglądania gośćmi.

Jak usunąć niechciane strony

Instrukcja

1
Dla przykładu pod uwagę możliwość działania w systemie ucoz. W innych systemach nazwy poleceń i przycisków mogą się różnić, ale semantyczną wartość jest taka sama. Aby zarządzać stronami witryny, użytkownik musi posiadać uprawnienia administratora i mieć dostęp do panelu sterowania.
2
Otwórz stronę internetową i zaloguj się, aby zobaczyć dodatkowy pasek menu. Wybierz w nim opcję „Ogólne” i polecenie „Wejście w panel sterowania”. Wprowadź hasło i potwierdź wejście kontrolnych kodem. Nie zapominaj, że hasła w celu zalogowania się na stronie do logowania w panelu sterowania mogą się nie zgadzać.
3
Wybierz zakładkę „Edytor stron” w lewej części ekranu. Będąc na stronie „modułem Sterowania”, wybierz opcję „Zarządzaj stronami serwisu”. Dalej można przejść na stronę „Zarządzanie materiałami”, upewnij się, że na liście wyświetlane są wszystkie dostępne na miejscu strony. Jeśli czegoś brakuje, należy zaznaczyć w odpowiednich polach wartości „Edytor stron” i „materiały”, z listy rozwijanej.
4
Obok nazwy każdej strony znajdują się narzędzia. Aby usunąć stronę, kliknij na przycisk w postaci ikony [x] czynność i zatwierdź ją, naciskając przycisk OK w oknie kwerendy. Strona zostanie usunięta.
5
Jeśli nie chcesz usunąć stronę, zrób materiały na niej niedostępne do oglądania. W tym celu wybierz narzędzie edycji – ikona w postaci klucza. Może być konieczne ponowne zalogowanie się na stronie, tak jak zarządzanie stronami odbywa się właśnie za pośrednictwem strony internetowej.
6
W dolnej części dostępnej dla edycji strony znajdź sekcję „Opcje” i ustaw znacznik w polu „Zawartość chwilowo niedostępna, aby wyświetlić”, po czym zapisz zmiany. Strona pozostanie na miejscu, ale zniknie z menu.
7
Usuń stronę można i bez logowania w panelu sterowania. Zezwolenie na miejscu, włącz „Konstruktor” i, gdy strona zmieni swój wygląd, kliknij na przycisk w postaci klucza. Otworzy się dodatkowe okno „Zarządzanie menu”. Kliknij na ikonę [x] naprzeciwko tej strony, którą chcesz usunąć, wybierz czynność i zatwierdź ją. Zapisz zmiany.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.