Jak usunąć łuszczenie się skóry

Przyczyny suchości skóry jest dość szerokie, ale głównym jest brak w organizmie witamin i minerałów. Jeszcze bardziej pogarszają stan skóry i powoduje jej łuszczenie niewłaściwe używanie kosmetyków i wpływ czynników naturalnych. Jednak intensywna eksploatacja i zbilansowana dieta jest w stanie rozwiązać ten problem.

Jak usunąć łuszczenie się skóry

Instrukcja

1
Do prawidłowego stanu skóry, należy dzienne spożycie kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów, zwłaszcza A, E, Z, W, wapnia, cynku i żelaza. Przyczyniają się one do powstawania nowych komórek skóry i utrzymać w nich wilgoci. To z kolei zapobiega jej suchość i łuszczenie się. Dlatego po pojawieniu się tych objawów zacznij przyjmować multiwitaminy. Ich zbilansowany skład zaspokoi organizm i inne składniki odżywcze.
2
Duży wpływ na skórę ma pracę przewodu pokarmowego. A jest ona bezpośrednio związana z jakością żywności i wystarczające spożycie wody. Dlatego należy wykluczyć z diety półproduktów i konserwantów i wymień je przydatnymi produktami, takimi jak płatki owsiane, kasza gryczana, porośnięte kiełki pszenicy, mleko, kefir, twaróg, jaja, masło. Zamiast cukru i słodyczy jedz miód, owoce i suszone owoce. Do sałatki warzywne dodaj nierafinowane oleje roślinne. Ale, aby wyodrębnić z tych produktów wszystkich składników odżywczych nie pić podczas jedzenia. Jednak w pozostałym czasie należy spożywać wody w wystarczającej ilości, wykluczając przy tym herbatę i kawę.
3
W pielęgnacji skóry należy stosować kosmetyki, odpowiednie jej typu. Dla oczyszczenia wolą dwufazowy ciecz lub молочку, a także miękkie odmian mydło z kremem. Przemyć przy tym lekko ciepłą wodą. Codziennie rób witaminizowane i odżywcze maski. Dla suchej skóry nadają tłuste produkty – mleko, żółtko jaj, twaróg, śmietana, oleje różne. W celu zwiększenia wartości odżywczej mieszać ich z różnymi warzywami. Owocowe maski najlepiej stosować w postaci miąższu. A dla lepszego wchłaniania przed ich nałożeniem, umyj twarz ciepłą wodą.
4
Jeśli suchość i łuszczenie się skóry pojawiły się na całym ciele, należy przyjmować przez cały dzień ciepłe kąpiele (37оС), z dodatkiem wywaru z pokrzywy, skrobi ziemniaczanej, запаренных płatków owsianych. Użyj tej wody procedurę z korzyścią i dla innych obszarów skóry – na rękach i twarzy. Nałóż na nie papkę z mieszanki płatków owsianych, miodu i mleka. Po kąpieli do nawilżania skóry należy stosować balsamy do ciała lub krem z witaminą E.
5
Do poprawy w skórze procesów metabolicznych regularnie rób masaż i uprawiać jakikolwiek sport. Aktywność fizyczna aktywuje krążenie krwi i przyczynia się do transportu do skóry wszystkich otrzymanych do organizmu składników odżywczych.
logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *