Jak ustawić w biosie rozruch z dysku

Dziś trudno znaleźć komputer, który był zainstalowany tylko jeden dysk, a system operacyjny może być zapisana na każdym z nich. Aby nie stawiać przed wyborem podstawowy system wejścia/wyjścia (BIOS), jej sekwencję, w której należy szukać bootloader SYSTEMU na wszystkich dostępnych dyskach. Jeśli, na przykład, chcesz, aby system był uruchamiany z dysku DVD, należy go umieścić na samym początku tej kolejki, zmieniając odpowiednie ustawienia za pomocą panelu ustawień BIOS.

Jak ustawić w biosie rozruch z dysku

Instrukcja

1
Zaloguj się do panelu ustawień BIOS. Do tego trzeba zainicjować ponowne uruchomienie głównego systemu operacyjnego, poczekać, aż na ekranie odbędą się wiersza z informacją o zainstalowanym w komputerze „żelazo” i o wynikach weryfikacji systemu podstawowego działania. Po tych wszystkich przydatnych systemie, ale малопонятных większość użytkowników tabel na ekranie pojawi się komunikat z informacją o tym, który przycisk należy nacisnąć, aby wywołać na ekran konfiguracji systemu BIOS. Ten wiersz w języku angielskim w dolnym lewym rogu ekranu może zapinać bardzo szybko, a ty nie masz czasu, aby nacisnąć odpowiednią kombinację. Nic nie szkodzi – za pierwszym razem spróbuj przynajmniej przeczytać oznaczenie klawiszy (najczęściej przycisku Delete lub F2) i spróbuj jeszcze raz. Jeśli złapać odpowiedni moment, nie działa kilka razy z rzędu, to spróbuj skupić się nie na napis, a na sygnały świetlne – wszystkie diody led (NumLock, CapsLock, itp.) jednocześnie подмигнут w momencie, gdy trzeba nacisnąć klawisz wejścia do menu ustawień systemu BIOS.
2
Znajdź w panelu ustawień sekcję, w której umieszczone zabudowy kolejności odpytywania dysków komputera – w zależności od producenta i wersji BIOS może nazywać się inaczej. Jeśli pojawi się sekcja o nazwie Boot, to na pewno tam. Jeśli taka nie, nie ma w twoim wydaniu panelu, to poszukaj w sekcji o nazwie Advanced BIOS Features. Sposób zadania czekanie każdy producent też pojawia się samodzielnie – na przykład, mogą to być cztery wiersze z tekstami 1st Boot Device, 2nd Boot Device itp. Poruszając się po tych wierszy za pomocą klawiszy strzałek w górę/w dół, należy zainstalować odpowiedni dysk, wybierając go za pomocą przycisków PageUp/PageDown lub +/-. W niektórych wersjach paneli te wiersze ukryte na jeden poziom głębiej – aby do nich dotrzeć trzeba przejść na pasek Boot Sequence w tej sekcji, nacisnąć przycisk Enter, a następnie wykonać opisane manipulacji w предъявленном ci podsekcji.
3
Wyloguj się z panelu ustawień, nie zapomnij, aby zapisać wprowadzone zmiany. W większości wersji systemu BIOS można to zrobić, naciskając klawisz Esc. Przy takim zamknięciu panelu system pyta, czy chcesz zapisać zmiany – daj odpowiedź.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.