Jak ustawić sterownik na router

Dla zapewnienia stabilnej pracy routera z niektórymi dostawcami należy korzystać z aktualnych wersji oprogramowania układowego. Aktualizacja firmware routera pozwala naprawić błędy w jego pracy i zwiększyć jego wydajność.

Jak ustawić sterownik na router

Trzeba

  • – kabel sieciowy;
  • – Putty;
  • – plik firmware.

Instrukcja

1
Najpierw zaktualizuj sterowniki karty sieciowej, którą można podłączyć do routera. Jeśli chcesz skonfigurować punkt dostępu sieci bezprzewodowej, należy zaktualizować pliki robocze Wi-Fi zasilacza laptopa lub komputera. Odwiedź stronę internetową firmy niestandardowego routera.
2
Przejdź do sekcji pliki do pobrania. Znajdź aktualną wersję oprogramowania dla tego modelu routera. Jeśli twój dostawca zaleca stosowanie konkretnej wersji sterowników, nie zaniedbuj tej rady. Do podłączenia do niektórych sieci nie należy korzystać z najnowszej wersji oprogramowania sprzętowego.
3
Jeśli pobrane z serwisu pliki znajdują się w skompresowanym archiwum należy rozpakować je. Podłącz kabel sieciowy dołączonej do routera do LAN-laptopa lub komputera. Drugi koniec połączenia ze złączem Internet (WAN) routera.
4
Uruchom dowolną przeglądarkę internetową. Wpisz adres url w polu tego programu adres IP routera. Jego pierwotne znaczenie sprawdź w instrukcji obsługi do urządzenia sieciowego. Naciśnij klawisz Enter, aby przejść do interfejsu www urządzenia.
5
Otwórz menu Advanced i wybierz opcję Firmware Update. Kliknij przycisk Browse i wybierz bin-plik, pobrać z pliku. Do momentu pojawienia się komunikatu o pomyślnym zakończeniu aktualizacji oprogramowania sprzętowego. Jeśli router nie uruchomi się automatycznie, wykonaj tę procedurę.
6
Jeśli podczas instalacji nie powiedzie się, na przykład router został odłączony od sieci elektrycznej, należy przywrócić parametry pracy urządzenia. Do tego ponownie odwiedź oficjalną stronę producenta i pobrać pierwszą wersję firmware.
7
Naciśnij przycisk Reset, znajdujący się na obudowie routera, i przytrzymaj przez 10-15 sekund. Zmień właściwości karty sieciowej, ustaw statyczny adres IP. Jego wartość sprawdź na stronie producenta w dziale FAQ.
8
Pobierz program Putty i sterowniki do podłączenia do routera. Pobierz pliki robocze w pamięci urządzenia, za pomocą tego programu. Po tym zainstaluj oryginalną wersję oprogramowania dla sprzętu sieciowego.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.