Jak dowiedzieć się, jaki jest potrzebny sterownik do karty sieciowej

Dla prawidłowej i stabilnej pracy niektórych urządzeń wymaga specjalnych sterowników. Najczęściej aktualizacji plików roboczych należy przeprowadzić po zainstalowaniu nowego systemu operacyjnego.

Jak dowiedzieć się, jaki jest potrzebny sterownik do karty sieciowej

Trzeba

  • – Sam Drivers;
  • – dostęp do internetu.

Instrukcja

1
Szukania odpowiedniego zestawu plików zwykle wykorzystują dwie metody: samodzielne pobieranie plików z serwisu lub automatyczne ustawienie za pomocą dodatkowych narzędzi. Do aktualizacji sterowników karty sieciowej, połącz się z internetem i odwiedź stronę producenta tego urządzenia.
2
Jeśli aktualizujesz sterowniki karty sieciowej komputera mobilnego, odwiedź stronę deweloperów laptopa. Przejdź do sekcji pliki do pobrania i użyj paska wyszukiwania. Pobierz proponowane zestawy sterowników.
3
Otwórz menedżera urządzeń. Przejdź do właściwości karty sieciowej. Wybierz zakładkę „Sterowniki” i kliknij przycisk „Aktualizuj”. Po otwarciu nowego menu wybierz opcję „Uruchom wyszukiwanie na tym komputerze”.
4
Teraz wybierz opcję pobrać archiwum z plikami. Poczekaj chwilę, aż zostanie wykonana instalacja odpowiednich plików. Jeśli pobrałeś odpowiednie sterowniki, to obok nazwy karty sieciowej nie będzie wyświetlany wykrzyknik.
5
Główną wadą tej metody jest to, że nie zawsze istnieje możliwość podłączenia do internetu do aktualizacji sterowników karty sieciowej. Jeśli masz do czynienia z tym problemem, należy zainstalować program Sam Drivers.
6
Uruchom plik runthis.exe z katalogu głównego programu. Wybierz opcję „Instalacja sterownika” i poczekaj chwilę, aż narzędzie wykona skanowanie urządzeń. Teraz zaznacz pola wyboru pakiety sterowników, które są przeznaczone do instalacji lub aktualizacji.
7
Naciśnij przycisk „Ustaw wybrany”. Z menu rozwijanego wybierz opcję „Cicha instalacja”. Potwierdź instalację niesprawdzonych sterowników. Po zakończeniu działania programu, sprawdź działanie karty sieciowej.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.