Jak ustawić profil kolorów drukarki

Konfiguracja profilu kolorów drukarki odbywa się w kilku etapach. Do jego edycji są specjalne programy, których stosowanie oznacza, że posiadasz umiejętności pracy z nimi.

Jak ustawić profil kolorów drukarki

Trzeba

  • – Adobe Photoshop;
  • – Color DarkRoom.

Instrukcja

1
Pobierz i zainstaluj na komputerze oprogramowanie Adobe Photoshop i dodatkowy plugin Color DarkRoom. Wykonaj rejestrację oprogramowania, po czym nie uruchamiając go zainstalować dodatek do folderu C:/Program Files/Adobe/Adobe Photoshop/plugins. Przed rozpoczęciem kopiowania należy sprawdzić, oprócz na wirusy (dla przypadków, gdy zostały one pobrane z oficjalnej strony Adobe).
2
Otwórz program Adobe Photoshop na komputerze, po czym otwórz mapy kolorów, która znajduje się w katalogu C:/Program Files/AMS/Color DarkRoom/Color_Card. Odbywa się to poprzez menu otwierania plików w programie.
3
Jeśli otwierany profil kolorów ma rozszerzenie *icm, zostawić wszystko bez zmian; jeśli twój profil ma inną rozdzielczość, po prostu go zmienić ręcznie, przy tym obowiązkowo pozostawiając oryginał bez zmian.
4
Otwórz menu „Drukarki w panelu sterowania w komputerze, po czym naciśnij na urządzeniu używanym prawym przyciskiem myszy i wybierz „Właściwości”. Przejdź na kartę, która odpowiada za zarządzanie kolorami, a następnie naciśnij przycisk o tej samej nazwie. Pamiętaj wyświetlany nazwa profilu.
5
Wydrukuj schemat mapę z pierwotnym profilem, aby wiedzieć, jakie kolory chcesz edytować. Możesz to zrobić bezpośrednio z menu programu Adobe Photoshop. Przy tym należy drukować na drukarce, którego profil edytujesz; należy zwrócić na to uwagę, jeśli nie jest zaznaczone masz urządzenie domyślne.
6
Zastosuj odpowiednie ustawienia: wybierz drukarkę, położenie papieru do drukowania, usuń zaznaczenie z opcji „Do środka” i umieść obraz w dogodny dla ciebie sposób, zaznacz opcję zarządzania drukowaniem profilu drukarki. Wydrukuj mapę, po czym, na podstawie uzyskanych wyników, zmień gradację odpowiednich kolorów ręcznie.
Porada
Zawsze rób kopię zapasową profilu.

logo
Article Categories:
Oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *