Jak ustawić pole strony

Pola stron w aplikacji Microsoft Word stanowią wolna przestrzeń po bokach strony, która ogranicza obszar wydruku. W niektórych przypadkach mogą one być wypełnione колонтитулами i numeracją. Ustawienia marginesów stron można ustawić domyślne lub tworzyć własne.

Jak ustawić pole strony

Trzeba

  • Cztery

Instrukcja

1
Uruchom program Microsoft Word. Kliknij w górnym pasku narzędzi zakładkę „Układ strony”, a następnie w grupie Ustawienia strony” polecenie „Pole”, obraz który ma wygląd czystego arkusza z oddzielonymi krawędziami.
2
Wybierz z menu żądany typ pól. Zwykłe pola na górze i na dole są ograniczone do 2 cm, prawy – 15 cm, lewy – 3 cm Wąski typ ze wszystkich stron oddziela w 1,27 cm Również wśród standardowych pól jest średni, szeroki lub lustro typ. Jeśli żaden z nich ci nie odpowiada, kliknij na opcję „pola Niestandardowe”, po czym wpisz w wiersz „Góra”, „Dół”, „Lewe” i „Prawe” odpowiednie opcje. Tutaj można wybrać orientację strony, położenie bindowania, widok strony i rozmiar papieru. Aby zapisać ustawienia, naciśnij przycisk „Ok”.
3
Kliknij przycisk Microsoft Word i przejdź do pozycji „Opcje programu Word”. Wybierz zakładkę „Zaawansowane” zaznacz pole wyboru obok napisu „Granice tekstu” w grupie „Pokaż zawartość dokumentu”. W wyniku pola strony będą wyświetlane w postaci przerywanych linii. Są one widoczne tylko w widoku układu wydruku lub sieci web, więc pojawić się na wydruku nie będą.
4
Przejdź do „pola Niestandardowe” i wybierz opcję „Lustrzanych”, aby ustawić dla stron parzystych i nieparzystych te same zewnętrzne i wewnętrzne pola. Jeśli to konieczne, ustawić pola брошюрованного tekstu określ typ „Normalne” w polu „Wiele stron”, a w polu „Twarda” wprowadź ustawienia marginesów. Po tym zaznaczyć położenie bindowania, która może być po lewej stronie lub u góry.
5
Przejdź na zakładkę „Widok” i zaznacz pole obok napisu „Gama” w grupie „Pokaż”. Na jej szarym kolorem będzie wyświetlany część strony, która służy do wprowadzania tekstu, a ciemniejszym kolorem – ograniczenie pola. Aby ręcznie zmienić ustawienia marginesów strony, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na trójkątny znacznik znajduje się na składzie, i pociągnąć go w dobrym kierunku.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *