Jak ustalić сдельную wycenę

Akord wycena jest obliczana przy tłumaczeniu pracowników z wynagrodzenia lub stawki godzinowej stawki taryfowej na formę płatności od produkcji, która jest określana jedną jednostką produktów wytworzonych za jednostkę czasu pracy. Odpowiedzią na zgłoszone zainteresowanie na jednostkę produkcji zajmuje się нормировщик na podstawie analizy pracy pracownika lub brygady w ciągu kilku miesięcy.

Jak ustalić сдельную wycenę

Trzeba

  • – obliczanie produkcji;
  • – obliczanie wynagrodzenia среднедневной.

Instrukcja

1
Aby określić сдельную wycenę na produkty wytwarzane przez jedną osobę, należy przeprowadzić analizę pracy za trzy, sześć lub dwanaście miesięcy. Wszystkie produkty, wyprodukowane za okres analizy, złóż, podzielić przez liczbę dni roboczych w okresie rozliczeniowym. Dostaniesz średni wskaźnik produkcji w ciągu jednego dnia. Podziel oryginalny wynik przez liczbę godzin pracy, masz ilość produktów w ciągu jednej godziny.
2
Następnie należy wykonać wycenę produktów. Do tego высчитайте среднедневную wynagrodzenia pracownika. Obliczenia należy wykonywać przez dodanie wszystkich zarobionych kwot za 12 miesięcy, podzielić na 12 i na 29,4 – to średnia liczba dni roboczych w miesiącu. Masz łata za jeden dzień.
3
Ilość produktów wytworzonych w ciągu jednego dnia i wynagrodzenie – to dwie porównywalne rzeczy. Na przykład, jeśli pracownik produkuje w ciągu jednego dnia 4 części, to podzielcie среднедневную wynagrodzenie na 4, dostaniesz koszt jednej części. Ale taka kalkulacja często prowadzi do tego, że ceny za jedną sztukę nie jest do końca właściwe, dlatego stosuje się analizę pracy kilku pracowników, pracujących pojedynczo taryfowym kategorii lub o równoważnej kwalifikacji.
4
W celu określenia średnich сдельных opłat złóż ilość wytworzonych produktów za trzy, sześć lub dwanaście miesięcy brygady pracowników, podziel na ilość dni roboczych, w ciągu których wydana produkty. Wykonaj obliczenia przeciętnego wynagrodzenia za okres analizy. Podziel среднедневную wynagrodzenie na ilość produktów w ciągu jednego dnia. Dostaniesz średnią сдельную wycenę, która będzie bardziej dokładne.
5
Taki rodzaj obliczenia pozwalają produkować wypłatę wynagrodzenia zgodnie z prawdziwym trudem każdego pracownika. Jeśli ktoś pracuje wolniej, odpowiednio, i otrzymywać on będzie mniej.
6
Tłumaczenie na сдельную robocizny stymuluje wydajność i ilość wytwarzanych produktów znacznie wzrasta, ale przy tym mechanizmy, na których się ona odbywa, muszą działać sprawnie. Na starym sprzęcie nie można wydać rekordowe ilości produktów.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.