Jak ustalić, na co jest uczulony

W dzisiejszych czasach coraz większa ilość osób cierpi z powodu alergii. Alergie mogą wywoływać rośliny i zwierzęta, jedzenie, kurz, a nawet zwykła woda. Bardzo ważne jest, aby rozpoznać niebezpieczne dla każdego człowieka alergeny, aby uniknąć z nimi kontaktu i w ten sposób uniknąć pojawienia się reakcji alergicznych.

Alergie mogą wywoływać rośliny i zwierzęta, jedzenie, kurz, a nawet zwykła woda

Instrukcja

1
Przyjrzyj się sobie. Jeśli reakcja alergiczna pojawia się rano, kiedy tylko się obudzisz i objawia się w postaci zapalenia błony śluzowej nosa lub ataki astmy, może masz alergię na kurz domowy.
2
Zwróć uwagę na swoich domowych pupili. Zwierzęta, szczególnie koty, są jednym z najbogatszych źródeł alergii. Najczęstszymi objawami tego rodzaju alergie są nieżyt nosa, astma lub zapalenie spojówek.
3
Przypomnijcie sobie, jak twój organizm reaguje na ukąszenia owadów (pszczoły, osy lub komara)? Jeśli po ukąszeniu osy lub pszczoły na skórze powstają swędzące guzki, które szybko znikają, więc masz normalna reakcja na jad owadów. Jeśli pojawia się bąbel, który zamiast zniknąć, rośnie w wielkości, to znaczy, że dotyczy alergii na użądlenia owadów. Uważaj, reakcja alergiczna może się objawiać w postaci pokrzywki, obrzęk, wymioty, atak astmy, a nawet w postaci wstrząs anafilaktyczny.
4
Zobacz, czy nie pojawiają się u ciebie reakcje alergiczne po posiłku? Alergie mogą powodować jabłka, orzechy włoskie, wiśnie, pomidory, szpinak, seler i pietruszka. A także produkty, takie jak jaja, mleko, ryby. Jeśli masz ujawniła się alergia pokarmowa, usuń z diety te produkty. Następnie jeden składnik wprowadzić je do swojej diety. Tak, należy ustalić alergen.
5
Jeśli okaże się alergie pokarmowe, uważaj na wiosnę w okresie kwitnienia roślin. Ludzie, którzy cierpią z powodu alergii na warzywa i owoce, często podatne na reakcje alergiczne na pyłki roślin.
6
I ostatnia rzecz, pamiętaj, że alergeny mają właściwości gromadzić się w organizmie. Jeśli znalazłeś u siebie alergię, zwrócić się do specjalistów. Im szybciej to zrobisz, tym większe szanse, że reakcje alergiczne nie wezmą niebezpiecznych dla zdrowia formy.
Należy zwrócić uwagę
Nie trzeba zgadywać na fusy, aby zidentyfikować alergen, – po prostu trzeba zrobić testy. W pełni się wyleczyć z alergii, niestety, nie można. Ale z pomocą leków, alergen-specyficzna immunoterapia (АСИТ) i po prostu prawidłowego stylu życia można osiągnąć, aby alergia się nie pokazał i nie przeszkadzała żyć.

Porada
Najważniejsze w leczeniu alergii – ujawnić ten alergen, który powoduje złe samopoczucie. Ale istnieje pewna trudność. Rzecz w tym, że tak zwana jednoskładnikowa alergia występuje bardzo rzadko. U specjalistów istnieje również pojęcie „alergii krzyżowej”, która opiera się na ciekawe zjawisko: jeśli znany jest jeden alergen, to łatwo określić grupę roślin i żywności, które również będą działać jak alergeny.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.