Jak ustalić detonacji

Detonacja – charakterystyczny metaliczny dźwięk powstający podczas pracy silnika samochodu. Niedoświadczeni mechanicy często mylone odgłosy detonacji z odgłosem zaworów przy неотрегулированном przerwie lub z brzękiem sworznie tłokowe. Aby odróżnić детонационный dźwięk od innych podobnych mu, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Jak ustalić detonacji

Instrukcja

1
W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na moment wystąpienia spalania stukowego. Jeśli takiego efektu nie było wcześniej, może on wystąpić po zatankowaniu низкокачественным benzyną, w przypadku naruszenia regulacji zapłonu lub po długotrwałej pracy silnika na małych mocach.
2
W drugiej kolejności sprawdź, jak reaguje silnik na zmianę obciążenia. Najczęściej detonacja występuje na małych obrotach przy maksymalnym obciążeniu w silnikach o niskim stopniu sprężania i mocy maksymalnej z odpowiednimi tej obciążeniu obrotami w silnikach z wysokim stopniem kompresji. W pierwszym przypadku detonacja powinna znacznie zwiększyć przy zwiększeniu obciążenia na niskich obrotach. W drugim przypadku detonacja powinna gwałtownie nasilać się podczas jazdy na submaksimal ’ noj prędkości.
3
Отличайте krótkotrwałą detonacji od długotrwałej. Jeśli usłyszeli tylko 3-4 детонационных pukania, nie zwracaj uwagę na to zjawisko. W tym przypadku efekt detonacji ponosi większy pozytywny wpływ na silnik, niż negatywne.
4
Zwróć uwagę na kolor spalin. Obecność czarnego lub zielonego haze wskazuje na fakt niedawnej detonacji, nawet jeśli nie usłyszeli charakterystyczne uderzeń. Taka dymek występuje od papaina aluminiowego tłoka i mówi o krytycznym poziomie detonacji i wymiany tłoków i pierścieni tłokowych.
5
Jeśli detonacja pojawił się po kolejnej tankowania benzyną danej marki, nie spiesz się regulować zapłon. Przyczyną spalania stukowego może być warstwa węglowych na elementach komory spalania. Jeździć 20-30 minut. Jeśli detonacja nie zniknie, zacznij stopniowo zmniejszać kąt wyprzedzenia zapłonu. Po pewnym czasie, w razie potrzeby dalej zmniejszać wartość kąta, aż do całkowitego zaprzestania spalania stukowego. Jeśli z детонационным efektem poradzi sobie się nie uda, poszukaj przyczyny obcych dźwięków w awarii węzłów i mechanizmów silnika.
6
Efekt podobny do detonacji, może wystąpić po wyłączeniu zapłonu. Przy tym silnik, pomimo braku iskry od świec, nadal przez jakiś czas nieruchomo. W rzeczywistości efekt ten nie ma nic wspólnego z odpaleniem i nazywa дизелингом. Przyczyny tego efektu są związane z zastosowaniem низкооктанового paliwa i jest bardziej charakterystyczne dla nowych silników, prawdziwy stopień kompresji których wyżej zapisanymi w dowodzie.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.