Jak ustalić wgłębieniem samochód

Przy wyborze używanych samochodów większość kupujących sprawdzić silnik, zagląda pod maskę, za pomocą magnesu szuka ukryte ślady naprawy, interesuje się przebiegiem. Ale nawet jeśli z pozoru wszystko jest w porządku, zawsze istnieje ryzyko dostania się na samochód z „nadszarpnięta reputację”. Najwięcej samochodów-trupa wchodzi do Rosji z Japonii. Nic dziwnego, ponieważ ten kraj regularnie cierpi z powodu tsunami, tajfuny. Jak nie dać się złapać na przynętę i rozpoznać samochodu zatopionego?

Jak ustalić wgłębieniem samochód

Instrukcja

1
Dokładnie co to za smród do zapachu w kabinie. Rzecz w tym, że w morzu żyje mnóstwo mikroorganizmów. Gdy samochód tonie, wchodzą do środka, giną i zaczynają się rozkładać. Naturalnie, nieuczciwi sprzedawcy na pewno высушат i вычистят salon. Ale radzić sobie ze specyficznym zapachem zgnilizny nie jest takie proste. Dlatego, najprawdopodobniej, są зальют samochód różnego rodzaju przypraw. Jeśli będziesz ich natrętny zapach, warto się czerwona lampka.
2
Spróbuj wykryć oznaki rdzy – to pewny znak samochodu, побывавшего w wodzie. Zbadać te obszary korpusu maszyny, które nie powinny w normalnych okolicznościach stykać się z wodą. Oczywiście, nieuczciwy sprzedawca będzie starał się ślady korozji usunąć. Ale to będzie problematyczne, aby pod okładziną, pod miejscami, gdzie poszycie przylega do korpusu, na drobnych elementach metalowych pod fotelami, na колпачках, chroniących dostępne itp. O przebraniu rdzy może świadczyć i zabarwienie tych działek.
3
Uważnie przyjrzyj się powierzchni lustrzanych odbłyśników reflektorów samochodu. Bo jeśli w środku była woda, to nawet jeśli jest mokry, to na pewno zostawiła ślady. Prawda, reflektory w samochodzie wymienić trudne. Dlatego warto ostrożny, jeśli na starym aucie są nowe.
4
U każdej maszyny, побывавшей w wodzie, jest inny charakterystyczny objaw. Jest to wyraźnie słyszalne buczenie łożysk w alternatorze, пмпе, гидроусилителе kierownicy, klimatyzator i innych zespolu urządzeniach. On jest obecny, nawet jeśli się wilgoci wewnątrz już nie. Rzecz w tym, że po tym, jak samochód utonął, z tych jego agregatów gwarantowane wymywa smar. To prowadzi do gulu. Niestety, w zwykły sposób, na słuch, jego określenie jest trudne. Trzeba medyczny stetoskop. I najlepiej, jeśli będzie słuchał doświadczony mechanik.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.