Jak urządzić salon muzyczny w przedszkolu

Sala do zajęć muzycznych w przedszkolu – wyjątkowego pomieszczenia, ponieważ dzieci po raz pierwszy dołączone do tej sztuki. Niech standardowe zalecenia dotyczące projektowania posłużą ci punktem wyjścia do realizacji własnych pomysłów.

Jak urządzić salon muzyczny w przedszkolu

Trzeba

  • – ватман, markery, gwasz;
  • – zasłony;
  • – książek dziecięcych piosenek i wierszy.

Instrukcja

1
Wystrój stoiska w sali muzycznej obrazami zapisaną gry, nuty, klucze. Powieś na ścianie obraz z różnych instrumentów muzycznych, zarówno klasycznych, jak i ludowych. Można je wyciąć z czasopism lub barwników. Dobrze jest również umieścić zdjęcia muzyków, zespołów, orkiestr, takich jak nieszczęsny kwartet z bajki Kryłowa.
2
Narysuj na dużym kawałku brystolu, flamastry lub farby obraz klepka i siedmiu nut w kluczu „sól”. Tony obozu lepiej pomalować ciemnym, czarnym lub ciemno-niebieskim. Klucz wiolinowy pomalować kontrastowe, ale nie jest zbyt jasny, aby nie odcinać oczy, a nuty w siedmiu podstawowych kolorach tęczy: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, indygo i fioletowy.
3
Umieść grubo wydrukowane teksty wierszy i piosenek, aby projekt hali muzycznej było nie tylko kolorowe, ale i niesie ciekawe informacje. Zmieniaj wygląd niektórych stoisk w zależności od tych uroczystości i imprez, które odbywają się w przedszkolu. Należy umieszczać na nich zdjęcia z wakacji, opowieści o nich, gratulujemy małym artystom.
4
Stawiaj na stoiskach instalacji dziecięcej twórczości poświęcone jakichkolwiek wydarzeń: letniemu wypoczynkowi, nadejścia jesieni, Nowy rok, dzień Matki i wszystkich innych świąt. Zmień całe wnętrze hali muzycznej do wielkiego święta w rodzaju Nowego Roku. Powiesić na frontową ścianę sali wielkiej, w ścianie plakat z wizerunkiem, odpowiedni do okazji, na przykład zimowy krajobraz na Nowy Rok.
5
Zmieniaj zasłony w sali: do waluty święta wybrać zasłony w złotych, czerwonych, pomarańczowych kolorach; zimą – białe, niebieskie, srebrne; wiosna – zielony, jasno-żółte. Na szyby okien i zasłony można zawiesić na jesieni obraz owoców i kłosów, zimą – na śniegu i inne atrybuty święta, wiosna – kwiaty.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.