Jak stanąć w kolejce do przedszkola w Czelabińsku

Stać w kolejce do żłobka lub przedszkola – nie jest łatwe. Przy сложившемся braku miejsc w przedszkolach dla dzieci w instytucjach, trzeba się tym zająć jak najszybciej. Dopiero wtedy pojawi się możliwość dostać miejsce w przedszkolu znajdującym się w pobliżu domu.

Jak stanąć w kolejce do przedszkola w Czelabińsku

Trzeba

  • – akt urodzenia;
  • – paszport matki lub ojca;
  • – dokument potwierdzający prawo do świadczeń (jeśli takowe istnieją);
  • – zaświadczenie z miejsca pracy obojga rodziców.

Instrukcja

1
Przyjdź w okręgowa dyrekcja edukacji (ul. Комаровского, 4-a; Ферросплавная, 126; Ordżonikidze ul., w. 27; ul. Gorkiego, 10; Lenina, d. 89; ul. Gagarina, d. 16; ul. ul. Захаренко, 5-a). Weź ze sobą dokument, który potwierdza miejsce zamieszkania dziecka, akt urodzenia, paszport jednego z rodziców, прописанного w tej okolicy, dokument o prawo do korzystania z ulg (jeśli istnieje). A także kopie tych dokumentów. Formularz oraz wzór wniosku muszą znajdować się na stole, obok masażu.
2
Napisz podanie. Wprowadź w nim dane o miejscu i czasie urodzenia dziecka, jego płeć i numer aktu urodzenia. A także dzielnicę zamieszkania. Zapisz dane kontaktowe ojca lub matki dziecka i adres. Konkretny przedszkola można wybrać tylko w przypadku, jeśli przedszkoli w pobliżu wiele. Na przykład, w dzielnicy Północno-Zachodniej ogrodu wystarczy, i tam wybór jest możliwy. A na Тополиной walk sytuacja напряженней, dzieci określają w ogrody za dwa lub cztery przystanki od domu. W oświadczeniu należy również podać oddać dziecko do ogrodu.
3
Złożyć wypełniony wniosek. Otrzymasz w zamian квиток, w którym jest zapisany numer kolejki i czas dystrybucji kuponów. Квиток przechowywać do przyjęcia do przedszkola. Oprócz zwykłej kolejce istnieje i preferencyjnych.
4
Śledź postęp w kolejce. Do tego od czasu do czasu zadzwonić w OBM (Kalinin powiat – 791-46-45; Huta – 721-58-48; Radziecki – 265-58-50; Тракторозаводской – 775-30-43; Centralny – 265-49-34; Leninsky – 256-34-73; Kurczatow – 791-46-45). Zadzwoń w tej районную komisji, gdzie stanął na rachunkowość.
5
Czekajcie na telefon z przedszkola, kierownik musi zadzwonić, kiedy nadejdzie kolej. Można również jeszcze raz przyjść w OBM. Dystrybucja kuponów odbywa się w okresie letnim
Należy zwrócić uwagę
Na pewno psychicznie przygotować dziecko do pójścia do przedszkola. Gwałtowna zmiana sytuacji może wywołać u niego stres.

Porada
Teraz w Czelabińsku jest elektroniczny system kolejce do przedszkola. Aby zaoszczędzić czas, można korzystać z tej opcji.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.