Jak się zapisać do przedszkola

Przede wszystkim w życiu dzieci zajmują, ledwo pojawiając się na światło. Kolejności do przedszkola – prawdziwe wyzwanie dla rodziców. W wielu przedszkolach obserwuje się znaczny niedobór miejsc, więc wskazane jest, aby jak najszybciej dodać swoje dziecko na listę oczekujących.

Jak się zapisać do przedszkola

Trzeba

  • – akt urodzenia dziecka;
  • – paszport rodzica;
  • – dokument potwierdzający zasiłek.

Instrukcja

1
Zaraz po urodzeniu dziecka prędzej zapisać go do przedszkola. W wielu miastach są dość duże kolejki samorządowe przedszkola, więc nie wyciągaj z tego sprawy. Nagrywanie odbywa się w RONO, a dokładniej w specjalnie utworzonych działach ds. obsady miejsc.
2
Zbierz niezbędne dokumenty, bez których nie postawią na kolei do przedszkola. Potrzebne następujące dokumenty: akt urodzenia dziecka i dowód osobisty rodzica.
3
Weź również dokument potwierdzający prawo do ulgi. Od niego zależy to, jak szybko twoje dziecko znajdzie miejsce w przedszkolu. W ten priorytet prawym (ulgi) mają: sieroty, dzieci z rodzin wielodzietnych, dzieci samotnych matek i wiele innych.
4
Idźcie w specjalną komisję ds. obsady instytucji edukacyjnych i napisz podanie o inscenizacji na kolei dziecka do przedszkola. W oświadczeniu należy podać dane dziecka, adres zamieszkania, numer aktu urodzenia, informacje o stanie zdrowia dziecka, typ rejestracji i żądaną datę przyjęcia do przedszkola. Należy podać w oświadczeniu ten ogród lub nawet kilka, gdzie chcesz się dostać.
5
Po napisaniu wniosku otrzymasz zaświadczenie potwierdzające, że twoje dziecko jest zarejestrowana w książce ewidencji przyszłych wychowanków i stoi w kolejce na otrzymanie miejsca.
6
Oprócz tego, istnieje jeszcze jeden sposób na których możecie następnie zmienić swojego dziecka w ogród. W niektórych miastach pojawiła się możliwość zapisać się w ogród przez internet-portal usług publicznych.
7
Wypełnij formularz e-wniosku. Na adres e-mail zostanie wysłany e-mail powiadomienie, świadczące o tym, że twój wniosek jest zarejestrowany i dziecko wystawione na kolei w ogród. Wtedy pozostanie tylko przypisać odpowiednie dokumenty do komisji obsady instytucji edukacyjnych, aby zakończyć proces przyjęcia dziecka do przedszkola.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.