Jak się zapisać do przedszkola w Sankt-Petersburgu

Urlop macierzyński kończy się, a młoda mama postanawia wrócić do pracy. To znaczy, że dziecko czas umieścić w przedszkolu. W ostatnich latach w Sankt-Petersburgu otwarto ponad 10 000 nowych przedszkoli. Ponadto, od 2009 roku, zmienił się i kolejność zapisu dziecka do przedszkola.

Jak się zapisać do przedszkola w Sankt-Petersburgu

Trzeba

  • – akt urodzenia dziecka;
  • – paszport;
  • – dokument potwierdzający prawo do świadczeń (jeśli jest takowy);
  • – dokumenty medyczne;
  • – kierunek.

Instrukcja

1
Dowiedz się adres okręgowej komisji wyposażenia przedszkola. Można to zrobić przez internet, np. na stronie Oficjalnej Petersburg, lub w najbliższym przedszkolu. Zadzwoń pod podanym numerem telefonu komisji w twojej okolicy i sprawdź godziny odbioru. Mogą ulec zmianie w zależności od ilości gości. W okresach dużego napływu wprowadzane są dodatkowe godziny pracy.
2
Zbierz dokumenty medyczne na dziecko. W tym celu należy poinformować lekarza rodzinnego (gp) o tym, że jesienią planują oddać dziecko do przedszkola. Lekarz wystawi skierowanie na niezbędne badania, a także lista specjalistów, wymaganych do przejścia.
3
Sprawdź opinie o ogrodach, w które planujemy się udać. Zatrzymać się lepiej na 3-4 wariantach. Po wybraniu jednego instytucji istnieje ryzyko pozostania bez miejsca – grupa w niego może być już przygotowana. Jeśli dziecko ma specyficzne cechy, dowiedz się, gdzie i jakie poprawcze sadki jest w twojej okolicy.
4
W dniu odbioru, zdobywając wszystkie dokumenty, idźcie do komisji. Tam ci podpowiedzą, w jaki ogród lepiej iść dziecka, biorąc pod uwagę jego cechy i stan zdrowia. Po tym, jak napisać wniosek, otrzymasz skierowanie do wybranej instytucji, albo zaświadczenie o tym, że masz przyjęli oświadczenie i zarejestrowaniu dziecka w bazie danych.
5
Jeśli twoja praca będzie związana z delegacjami lub czas jej zakończenia później, niż zamknięcie przedszkola, a dziecko odebrać, nie ma nikogo, należy poinformować o tym komisję. W każdej dzielnicy Saint Petersburg znajduje się przedszkole z grupami pracujących przez całą dobę.
Należy zwrócić uwagę
Wpis do przedszkoli rozpocznie się 1 marca. W czerwcu odbywa się „dobór”, jeśli jest taka możliwość.
Pomyślcie o przedszkolu jak najszybciej. Niektóre mamy uważają, że lepiej jest złożyć oświadczenie na samym początku ciąży – wtedy do żądanego czasu dla was na pewno znajdzie się miejsce!

Porada
Uruchom folder, w którym będzie zbierać wszystkie dokumenty – w procesie rejestracji dziecka do przedszkola wystarczy ich bardzo dużo. Bądź bardzo ostrożny z medycznym pytania.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.