Jak dostać się do przedszkola w Jekaterynburgu

Dotkliwy brak miejsc w przedszkolach – zjawisko codzienne i już na stałe. Bardzo często z tym problemem borykają się mieszkańcy dużych miast, takich jak Jekaterynburg. W związku z tym rozmyślać o przyjęciu do przedszkola mają raz po urodzeniu dziecka.

Jak dostać się do przedszkola w Jekaterynburgu

Trzeba

  • – akt urodzenia dziecka;
  • – paszport jednego z rodziców;
  • – dokumenty o prawo do ulg.

Instrukcja

1
Tak więc, twój maluch urodził. Masz akt urodzenia. Teraz jest czas, aby zapisać dziecko do przedszkola. W ciągu jednego miesiąca po urodzeniu rejestracji w rejonowym wydziale edukacji w Jekaterynburgu. Na stronie internetowej urzędu miasta należy dokładnie zapoznać się z harmonogramem pracy specjalistów, aby nie tracić czasu na próżno.
2
Weź ze sobą wszystkie niezbędne dokumenty: akt urodzenia, kopię paszportu jednego z rodziców. Lepiej pokazać paszport rodzica, zarejestrowanego w okolicy, co i przedszkola, ponieważ nagrywanie idzie w miejscu faktycznego zamieszkania dziecka. Napisz oświadczenie szefa wydziału edukacji w dwóch egzemplarzach, z prośbą, aby podać swój numer rejestracyjny kolejce, aby wykluczyć sytuację zmiany lub utraty tego numeru.
3
Jeśli jesteś льготником, więc przygotuj niezbędne dokumenty, potwierdzające ulgę. Dokładny wykaz świadczeń dowiedz się u specjalisty działu, w którym będziesz wstawać na kolei. Wszystkie informacje powinny być dostarczone w oryginałach i kopiach. Podczas pisania wniosku na imię kierownika działu edukacji podać wszystkie dokumenty, przekazanych podczas rejestracji. Następnie w marcu – kwietniu napisać podanie z prośbą o włączenie dziecka w kategorii dzieci mających prawo pierwszeństwa do przyjęcia do przedszkola. Poproś na piśmie złożyć odpowiedź na twoje stwierdzenie.
4
Jeśli możesz umówić się na pracy z podręcznikiem, wtedy weź wniosek organizacji z prośbą o awans do przedszkola. Jeśli jesteś samotnym rodzicem, wtedy złóż podanie na imię naczelnika powiatu ubezpieczeń społecznych o wydanie zaświadczenia o tym, że przypisano państwowa pomoc społeczna, jak leanest rodzinie. Następnie masz prawo przejść do kategorii beneficjentów.
5
W marcu – kwietniu przejdź przerejestrowanie kolejce, aby upewnić się, jak ona postępuje. Jak tylko ci dali awans, udaj się do kierownikiem przedszkolem. Napisz podanie z prośbą o przyjęcie dziecka do przedszkola. Weź ze sobą wszystkie niezbędne dokumenty: paszport, świadectwo urodzenia, ubezpieczenie zdrowotne.
logo
Article Categories:
Wychowanie i nauczanie dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *