Jak uruchomić system z ukrytej partycji

Dla komputerów jest dostępna do pobrania z ukrytej partycji dysku twardego, przy której uruchamia się instalacja Windows, pliki instalacyjne znajdują się w tej części. To jest dostępne dla tych modeli, które są sprzedawane z preinstalowanym wersją oprogramowania.

Jak uruchomić system z ukrytej partycji

Trzeba

  • – komputer;
  • – instrukcja do niego.

Instrukcja

1
Uruchom ponownie komputer i naciśnij po pojawieniu się czarnego ekranu klawisz ,który jest przeznaczony do twojego modelu płyty głównej, aby wejść do rozruchu komputera z partycji ukrytej. Zazwyczaj służy kombinacja klawiszy ALT+F10, także to może być ALT+F9, ALT+F11 i tak dalej w zależności od modelu płyty głównej. Możesz dowiedzieć się odpowiednią kombinację na stronie producenta, lub z instrukcji do komputera.
2
Po uruchomieniu komputera należy zwrócić uwagę na linię ze słowem Recovery. Obok niej będzie podana przycisk służący do przejścia do pobrania z ukrytej partycji dysku twardego. Jeśli nie masz czasu przeczytać napis na ekranie uruchamiania komputera, należy zwrócić uwagę, czy na komputerze funkcja zatrzymania ekranu po naciśnięciu klawisza Pause.
3
Gdy na ekranie pojawi się menu startowe z ukrytej partycji, wybierz jedną z opcji: nowa instalacja systemu operacyjnego Windows z formatowaniem partycji, na którym była zainstalowana poprzednia kopia oprogramowania, lub wymiana plików instalacyjnych systemu operacyjnego, pod warunkiem posiadania wymaganego wolnego miejsca na dysku twardym. W drugim przypadku jest wykonywana kopia zapasowa plików użytkowników, usuwa poprzedni system i zainstalować nowy.
4
Należy pamiętać, że system operacyjny, znajdująca się na ukrytej partycji na dysku, przywiązana tylko do komputera. Na nim znajdują się sterowniki, które są odpowiednie pod jego konfigurację, dodatkowe oprogramowanie (zazwyczaj jest to zaprogramowane wersji programów antywirusowych, próbną pakietu Microsoft Office, Skype, Nero, i tak dalej), klucz do oprogramowania produktu. Rozdział ten jest ukryty w celu zapewnienia bezpieczeństwa i utrzymania dostępu do instalacji oprogramowania podczas formatowania dysku twardego komputera.
Porada
Poznaj instrukcję do swojej płyty głównej.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.